Jak být lepší

Každý den jedna rada.

Dnešní rada

Lifehack
Anna Wintour radí, v čem byste měli jít na pohovor

21

#435

Co je podle Anny Wintour, dlouholeté šéfredaktorky amerického časopisu Vogue, jedné z nejvlivnějších žen v módním průmyslu, milovnice slunečních brýlí, nakrátko střiženého mikáda a šatů, nejlepší vzít si na sebe na pracovní interview?

Podělila se o to v tomto krátkém Q&A videu, kde říká: „Někdy mám pocit, že lidé chodí na pohovory v tom, co si koupili to ráno nebo večer předtím. Ne v tom, co by jim sedělo a korespondovalo s jejich osobností.“

Všichni by si podle ní měli zapamatovat, že lidé se do firem nenajímají pro to, co mají na sobě. Najímají se pro svou osobnost a schopnosti. Oblečení, ať už je sebekrásnější nebo sebeznačkovější, za ně práci neudělá, připomíná.

Co z toho plyne? Až půjdete na pohovor, nesnažte se hrát si na někoho, kým nejste. Vezměte si na sebe to, na co jste zvyklí a co nosíte běžně. Nejenže vy sami se budete v outfitu cítit pohodlně, ale budete také působit přirozeně a autenticky.

I díky tomu si pak o vás bude moci firma, kde se o místo ucházíte, udělat nezkreslený obrázek a rozhodnout se podle toho, co odpovídá realitě.

A myslete na to, co říká Wintour: „Když si budete hrát na něco, co nejste, službu vám to neudělá.“ To dokazuje i fakt, že módní guru jednou do redakce Vogue přijala muže, který na pohovor přišel v šatech a s kabelkou.

 

Dnešní rada

Spánek
Nemůžete spát? Vyzkoušejte těžké deky

23

#434

Dnešní rada

Práce
Co poslouchat při práci? Záleží, na čem zrovna děláte

26

#433

Dnešní rada

Lifehack
Dvě otázky, které si musíte položit, pokud se chcete zlepšit

18

#432

Dnešní rada

Vztahy
Pozitivní nemůžete být pořád aneb Zapisujte si, co vás štve

22

#431

Dnešní rada

Work-life balance
Dneska nic nedělejte. Máte na to nárok

26

#430

Dnešní rada

Peníze
Co dělají miliardáři a vy byste měli také

22

#429

Dnešní rada

Lifehack
Dejte si čtyřicetidenní postní výzvu

21

#428

Dnešní rada

Práce
Rada pro ty, kteří neumějí říkat ne další práci

21

#427

Dnešní rada

Práce
Jak poznat, že byste měli v práci zpomalit

25

#426