Jak být lepší

Každý den jedna rada.

Dnešní rada

Práce
Aplikace, díky kterým budete produktivnější

28

#352

Telefon nemusí vaší produktivitě vždycky jen škodit. Záleží pouze na tom, jak se ho rozhodnete používat. Tohle jsou aplikace, které vám usnadní práci a díky kterým budete mít dříve hotovo.

‒    Pocket. Stává se vám, že během práce zbytečně odbíháte na sociální sítě, kde vás lákají všemožné zajímavé články nebo videa? Místo toho, abyste si je pustili hned, a ztratili tak čas, uložte si je do této aplikace/rozšíření na prohlížeč. Vrátit se k nim budete moci, až přijde vhodná doba – třeba na cestě z práce nebo před spaním.

‒    Aplikace Cozi vám zase umožní podrobné plánování dne – od toho, co musíte stihnout v práci, až po to, co je třeba nakoupit na večeři. V aplikaci si dokonce můžete nastavit rodinné sdílení, aby o vašich časových možnostech věděli i vaši blízcí. Podobně funguje třeba i aplikace 24me, která vám navíc program ukáže v přehledném hodinovém kalendáři. Vedle nešlápnete ani s klasickým Google kalendářem, který vám navíc bude posílat upozornění na e-mail.

‒    Na poznámky je skvělý Evernote. Nejenže si je v něm můžete graficky upravit, ale také uspořádat do přehledných složek. Dají se v něm také vytvářet to-do listy a různé připomínky, aby vám neuniklo nic důležitého. Pokud jste milovníky starých dobrých žlutých papírků, stáhněte si Google Keep a mějte je pořád u sebe.

‒    Pokud máte problém s prací vůbec začít nebo se na ni soustředit, měli byste v telefonu mít aplikaci založenou na Pomodoro technice (tedy na střídání intervalů soustředění a pauz), která vám bude říkat, kdy pracovat a kdy naopak odpočívat. Vyzkoušet můžete Forest, který vám bude sázet stromečky, nebo jednoduchý časovač Be Focused. Abyste nekontrolovali e-maily tak často, mějte po ruce aplikaci Inbox Pause, kde si můžete nastavit, kdy vám e-maily budou chodit. No a Flipd vám zase pomůže odpojit se.

‒    A jestli nechcete přijít o zajímavé nápady, které máte při cestě do práce, v telefonu by vám neměl chybět MindMeister, ve kterém si můžete vytvářet skvělé myšlenkové mapy.

 

Dnešní rada

Motivace
Jak být šťastný téměř v každé situaci

48

#351

Dnešní rada

Techhack
Nestačí vám data? Tady jsou triky, jak jich mít dost i na konci měsíce

16

#350

Dnešní rada

Vztahy
Cítíte se dobře, když se ostatním nedaří? Netrestejte se

14

#349

Dnešní rada

Lifehack
Otázka, kterou si musíte položit před každým rozhodnutím

25

#348

Dnešní rada

Zdraví
Jak si užít zimu, i když ji vlastně nesnášíte

17

#347

Dnešní rada

Vztahy
Máte pocit, že nejste dost dobří? Tady je trik Michelle Obama

21

#346

Dnešní rada

Lifehack
Chybí vám něco v domácnosti? Tak si to půjčte

17

#345

Dnešní rada

Vztahy
Připravte se dopředu aneb Jak přežít svátky

17

#344

Dnešní rada

Motivace
Proč byste vždycky měli poděkovat svému baristovi

15

#343