Jak být lepší

Každý den jedna rada.

Dnešní rada

Digidetox
Aplikace, které vás hodí do zenu

20

#423

Mindfulness, umění žít v přítomnosti a všímavost. To jsou schopnosti, kterých se v poslední době snaží dosáhnout téměř každý, kdo chce jít s nejnovějšími trendy v oblasti wellbeingu a work-life balance. Jak toho ale dosáhnout? Meditací!

Pokud nevíte, jak s meditací začít, nebo se nechcete držet papírových manuálů, tady máte výběr těch nejlepších meditačních aplikací, které vás po dlouhém dni v práci hodí do zenu.

–    Headspace je jedna z nejoblíbenějších meditačních aplikací, za kterou stojí bývalý buddhistický mnich Andy Puddicombe. V neplacené verzi nabízí 10 „sezení“ zdarma. Můžete si v ní navolit, zda chcete meditovat ráno po probuzení, nebo třeba večer před spaním. Na výběr máte i délku každého zenového dýchánku – vybírat můžete ze tří-, pěti- nebo desetiminutových vedených meditací. Pokud by se vám Headspace zalíbil a chtěli byste s ním pokračovat, musíte si připlatit – buď 309 korun na měsíc, nebo 2250 korun na rok.

–    Insight Timer zase nabízí více než 15 tisíc meditací, které využívá více než šest milionů lidí na celém světě. Můžete si vybrat mezi těmi, jež vám zlepší spánek, a těmi, které vám pomůžou bojovat proti úzkosti. Opět si můžete volit i jejich délku – aplikace nabízí meditace pětiminutové, ale i půlhodinové. K dispozici je i premium verze.

–    Calm byla vyhlášena aplikací roku 2017. Přivítá vás hezkým nápisem „Nadechněte se“ a umožní vám vybrat si mezi meditacemi, které vám zlepší soustředění, a těmi, při kterých si budete cvičit vděčnost. Najdete tam ale i ty pro lepší spánek nebo zmírnění stresu. Opět si můžete stáhnout premium verzi, a to za 1290 korun na rok.

–     Simple Habit aka „meditace pro zaneprázdněné“ nabízí široký výběr krátkých, pětiminutových meditačních cvičení pro ty, kteří si myslí, že na meditaci nemají čas. K dispozici budete mít 50 meditací zdarma, premium verze vás vyjde zhruba na 300 korun měsíčně.

–    Vyzkoušet můžete také vedené meditace na Spotify nebo na YouTube. V aplikaci Podcasty na iPhonu najdete například The Daily Meditation Podcast (dostupný i na Soundcloudu), Sleep Meditation Podcast nebo třeba Meditation Minis Podcast.

Tak se hoďte do klidu!

Dnešní rada

Plánování
Co dělat, když na vás nefunguje dánské hygge

17

#422

Dnešní rada

Práce
Jak trávit pauzy, abyste si opravdu odpočinuli

24

#421

Dnešní rada

Organizace
Osvojte si slow motion multitasking

24

#420

Dnešní rada

Práce
Proč byste měli vyzkoušet tiché mítinky

20

#419

Dnešní rada

Cestování
Tipy, jak cestovat zeleně

22

#418

Dnešní rada

Meditace
Proč byste měli přestat chtít od všeho jen „to nejlepší“

16

#417

Dnešní rada

Lifehack
Návod, jak už nikdy nepoložit hloupou otázku

20

#416

Dnešní rada

Morning start
Jak byste nikdy neměli začínat svá rána

41

#415

Dnešní rada

Zdraví
Chcete zdravě jíst? Napřed začněte cvičit

20

#414