Jak být lepší

Každý den jedna rada.

Dnešní rada

Meditace
Chcete být šťastnější? Naordinujte si dvě hodiny týdně v přírodě

20

#538

„Ví se, že pobyt v přírodě je dobrý pro naše fyzické a psychické zdraví. Do této chvíle jsme ale nevěděli, kolik přesně je ho potřeba,“ říká Mat White, jeden z vedoucích výzkumu, který odhalil, že dvě hodiny týdně v přírodě jsou klíčem k dobré psychické kondici.

Studie, která analyzovala chování více než 20 tisíc Britů, odhalila, že 120 minut týdně strávených v přírodě má pozitivní dopady na pociťovaný well-being studovaných osob napříč věkovými, etnickými, ekonomickými a zaměstnaneckými skupinami.

Méně než dvě hodiny času stráveného v prostředí zeleně (nebo pláží a moře) na psychickou pohodu vliv nemělo. Nejšťastnější byli ti, kteří v přírodě tráví něco mezi 200 a 300 minutami týdně.

Ukázalo se také, že nezáleží na tom, zda účastníci studie pobývali dvě hodiny v přírodě najednou, nebo jestli si návštěvu lesů, parků či pláží v průběhu týdne rozložili. „Většina míst, která lidé navštěvovali, se nacházela v okruhu dvou mil od jejich bydliště. Ukazuje se tedy, že i zeleň v urbánním prostoru má pozitivní účinky,“ doplňuje White.

„Existuje hodně důvodů, proč je čas strávený v přírodě prospěšný. Pomáhá získat náhled na to, co se kolem vás děje, snižuje stres, můžete ho trávit s přáteli nebo rodinou,“ připomíná jeden ze spoluautorů Terry Hartig.

Váš úkol na tento týden je tedy jasný: zařaďte si do svého programu dvě hodiny ve společnosti lesů, vody nebo parků. Uvidíte, že se budete cítit lépe.

Dnešní rada

Práce
Proč byste měli do své firmy hledat sportovce

16

#537

Dnešní rada

Lifehack
Sladkost, nebo brokolici? Jak přinutit dítě, aby si vybralo, co chcete vy

8

#536

Dnešní rada

Lifehack
Dnes čtěte jen dobré zprávy. Ty špatné nechte na zítra

15

#535

Dnešní rada

Zdraví
Šetřete vodou. Tady je 30 tipů, jak na to

19

#534

Dnešní rada

Práce
Jak odpovědět na zrádnou pobídku: „Tak nám o sobě něco řekněte“

18

#533

Dnešní rada

Lifehack
Tip pro lepší konverzaci: přestaňte mluvit o sobě

18

#532

Dnešní rada

Práce
Neprofesionální fotka a mlhavý popis práce. Čemu se vyhnout na LinkedInu?

11

#531

Dnešní rada

Práce
Jak poznat, že se syndrom vyhoření týká i vás

17

#530

Dnešní rada

Vztahy
Zpátky v čase: proč byste měli jednou začas poslat dopis

10

#529