Jak být lepší

Každý den jedna rada.

Dnešní rada

Práce
Co dělat, abyste se už nikdy nebáli promluvit na poradě

15

#368

Nemusíte být zrovna ultrastydliví nebo mít nepříjemného šéfa, abyste se báli říct svůj názor nebo prezentovat nový nápad před ostatními kolegy.

Většinou se totiž za strachem „vyjít ven“ skrývá to, že si jednoduše nevěříte. Bojíte se, že řeknete něco hloupého a ostatní se vám vysmějí, řeknou si, že nejste dost dobří, a to hlavně v momentě, kdy jsou samozřejmě VŠICHNI OSTATNÍ mnohem chytřejší a lepší než vy.

Řešení? Zkuste zajít na kurz improvizace. Své zaměstnance na ně už dávno posílají firmy jako Google, Apple nebo PepsiCo. Kurz improvizace může trvat dvě hodiny nebo i několik týdnů a účelem je, abyste překročili své komfortní hranice a přijali to, že jste jednoduše takoví, jací jste – a že je to tak úplně v pořádku.

Na workshopu, který je plný většinou dost podivných her, si sice nejdřív budete připadat divně a trapně, postupně se ale osmělíte a zjistíte, že improvizace může zlepšit vaši týmovou spolupráci i firemní kulturu. Uvidíte totiž, že to mají všichni stejně. VŠICHNI se stejně stydí a bojí, a když si improvizaci vyzkoušíte, zjistíte, že se nemáte čeho bát, a před ostatními se začnete vyjadřovat mnohem snáze.

„Žít je jako jezdit na kole, neustále se cítíme trochu nejistí, nevybalancovaní, ale právě v momentu, kdy tento balanc hledáme, žijeme,“ říká Patricia Ryan Madson, která je průkopnicí využití improvizace v pracovním prostředí a autorkou knihy Improv Wisdom.

 

Dnešní rada

Práce
Važte si rebelů v práci, díky nim víc přemýšlíte

34

#367

Dnešní rada

Práce
Trik pro lepší koncentraci: pořiďte si dva počítače

17

#366

Dnešní rada

Motivace
Deset chyb, které byste neměli nikdy opakovat

25

#365

Dnešní rada

Jídlo
Co dělat, když se vám nechce na silvestra pít

15

#364

Dnešní rada

Motivace
Co dělat místo novoročních předsevzetí

26

#363

Dnešní rada

Zdraví
Cvičit nemusíte dlouho aneb Jak se dostat zpátky do formy

17

#362

Dnešní rada

Lifehack
Nejlepší způsob, jak chodit na zmrzlém chodníku

20

#361

Dnešní rada

Zdraví
Proč byste se dneska měli projít po lese

22

#360

Dnešní rada

Vztahy
Co dělat, když už je rodinné pohody až moc

18

#359