Jak být lepší

Každý den jedna rada.

Dnešní rada

Jídlo
Co dělat, když se vám nechce na silvestra pít

15

#364

Silvestry dokážou být náročné i bez pití. Pokud jste se rozhodli užít si večer bez alkoholu, tohle jsou věci, na které byste si měli během večera dát pozor.

–     Mějte spojence. Je jedno, jestli nepijete, protože nechcete, nebo prostě nemůžete. Vždy se ujistěte, že vedle sebe máte někoho, kdo vás ve vašem rozhodnutí podpoří. Být pod neustálým tlakem ostatních, kteří říkají „tak jeden drink bys mohl/a zvládnout“, je zaručená cesta do alkoholových pekel. Domluvte se proto s kamarádem, aby byl vždycky v těchto okamžicích u vás a aby vás podržel.

–    Vezměte si s sebou nealko. S konci večírků většinou dochází i nealko a začíná se pít alko, které zbylo. Tak na to buďte dobře připraveni. Vezměte si s sebou domácí limonádu nebo prostě cokoli, abyste nebyli suchu. Nebo hůř, abyste si tu skleničku nakonec nedali. Variantou je, že připravíte něco nealkoholického i pro ostatní – koukněte třeba na tyhle skvělé mocktaily.

–     Mějte připraveny argumenty. „A ty dnes nebudeš pít, jo?“ je otázka, na kterou během večera budete muset odpovídat asi víckrát. Tak na to buďte ready. Pokud se vám nechce říkat pravý důvod, proč jste se rozhodli být střízliví, antibiotika to vždycky jistí. Kdo by šel proti nemocnému člověku, že.

–     Mít byste měli i plán, když tlak bude moc velký. A ne jeden, mějte jich v záloze víc. Je možné, že vás během večera budou ostatní otravovat tak dlouho, že budete mít chuť podlehnout. Proto ten únikový plán – může to být to, že zavoláte někomu z rodiny nebo že se seznámíte s někým, koho na večírku neznáte. Můžete také navrhnout, že si společně zahrajete nějakou hru. Je to jedno – jde hlavně o to, abyste od svého „nepití“ odvedli pozornost.

–    Nebo zůstaňte doma. Pusťte si film, začtěte se do nové knížky nebo silvestr prostě zaspěte. O nic zas tak speciálního asi nepřijdete.

Dnešní rada

Motivace
Co dělat místo novoročních předsevzetí

26

#363

Dnešní rada

Zdraví
Cvičit nemusíte dlouho aneb Jak se dostat zpátky do formy

17

#362

Dnešní rada

Lifehack
Nejlepší způsob, jak chodit na zmrzlém chodníku

20

#361

Dnešní rada

Zdraví
Proč byste se dneska měli projít po lese

22

#360

Dnešní rada

Vztahy
Co dělat, když už je rodinné pohody až moc

18

#359

Dnešní rada

Lifehack
Připravte se dopředu. Jak reagovat, když dostanete nevhodný dárek

18

#358

Dnešní rada

Jídlo
Recept na skvělé Vánoce? Pomerančová polévka!

19

#357

Dnešní rada

Meditace
Proč byste se k sobě měli chovat jako ke svému nejlepšímu příteli

20

#356

Dnešní rada

Motivace
Návod, jak zvládnout svátky, když nejste ve vánoční náladě

15

#355