Jak být lepší

Každý den jedna rada.

Dnešní rada

Motivace
Co dělat v pátek, abyste v pondělí přišli do práce s větší chutí

18

#499

Už jste to určitě zažili. Je neděle, ale vy místo pocitů pohody zažíváte úzkost a stres a to poslední, na co máte náladu, je další pracovní týden. 

Dobrá zpráva je, že se na nedělní splín dá připravit dopředu a že existuje několik aktivit, které můžete udělat už dnes – v pátek, aby se tentokrát v neděli splín nedostavil. 

Urovnejte konflikty s kolegy: Jednou z příčin, proč se nám v neděli při pomyšlení na práci obrací oči v sloup, mohou být mimo práci samotnou i vztahy s kolegy. Pokud jste se během týdne s někým nepohodli, pátek je ideálním dnem na urovnání konfliktu. Nemusíte si s dotyčným kolegou dávat přímo schůzku, zkuste ho ale třeba odchytit a popřát mu hezký víkend nebo s ním prohoďte pár vět v kuchyňce. Uvidíte, že když budete se všemi zadobře, budete se v pondělí do práce těšit o trochu víc.

V pátek buďte co nejproduktivnější: Páteční odpoledne v práci svádí k prokrastinaci a přemýšlení nad víkendovými plány. To pak ale bývá jeden z důvodů, proč se v neděli cítíme nesví z nadcházejícího týdne. Logicky – čím více práce uděláte v pátek, tím méně jí budete mít v pondělí, a nebudete se tedy kvůli ní stresovat přes víkend. Zkuste proto dnes zabrat a „napracovat si“ dopředu.

Na pondělí si neplánujte žádné zásadní schůzky: Chcete-li prožít klidný víkend, neplánujte si žádné důležité mítinky na pondělí. Alespoň ne na dopoledne. V opačném případě se nevyhnete nedělnímu splínu a práci o víkendu.

Sepište si seznam věcí, kterým se v pondělí budete věnovat: Nedělní splín může pramenit i z toho, že vlastně nevíte, kam dřív v pondělí skočit. I na to se dá připravit dopředu – v pátek si sepište na papír, jaké úkoly budou v pondělí vaší prioritou. Uvidíte, že jakmile budete mít vytvořený to-do list nebo alespoň pondělní pracovní cíl, budete v neděli odpoledne v klidu.

Dnešní rada

Práce
Ani auto, ani městská doprava. Zítra jeďte do práce na kole

14

#498

Dnešní rada

Práce
Chcete na ostatní udělat dojem? Zapamatujte si jejich jména

15

#497

Dnešní rada

Motivace
Zlepšete se jednoduše, rychle, zdarma, a v čemkoli chcete

40

#496

Dnešní rada

Morning start
Chcete být produktivní? Vyzkoušejte mnišská rána

16

#495

Dnešní rada

Techhack
Jak se vyhnout všudypřítomným spoilerům

12

#494

Dnešní rada

Lifehack
Sami a bez telefonu – jak v supermarketu koupit jen to, co potřebujete?

9

#493

Dnešní rada

Práce
Maličkost, díky které zlepšíte vztahy s kolegy

13

#492

Dnešní rada

Nezařazené
Jak se zbavit strachu z velkého rozhodnutí

26

#491

Dnešní rada

Meditace
Zastavte se a nedělejte chvilku vůbec nic

24

#490