Jak být lepší

Každý den jedna rada.

Dnešní rada

Plánování
Co a jak často byste měli doma podle vědců uklízet

22

#210

Na otázky ohledně správného úklidu odpovídá odborník na bakterie Jason Tetro a expertka na úklid a autorka knihy Simply Clean Becky Rapinchuk. Jak často tedy…

‒       … měnit povlečení? Jednou za týden, maximálně jednou za dva týdny. A až je budete prát, nebojte se přidat teplotu. I přesto, že většina špíny na povlečení, zejména prach, pochází z okolního prostředí, a není tak nebezpečná, odlupky naší vlastní kůže mohou zhoršovat pleť a přispívat k tvorbě pupínků a lupů.

‒       … umývat dřez? Asi to nebudete chtít slyšet, ale oba experti to doporučují dělat každý den. Dřez je místo, kde se skvěle drží bakterie z jídla, ale také z našich špinavých rukou.

‒       … luxovat a vytírat? Pokud doma nemáte zvíře, luxovat stačí jednou do týdne. A vytřít můžete klidně jen jednou za 14 dní. V kuchyni byste ale měli umýt podlahu alespoň jednou v týdnu – práce s jídlem totiž zvyšuje pravděpodobnost výskytu bakterií.

‒       … uklidit koupelnu? Minimálně jednou v týdnu dezinfikujte umyvadlo, toaletu i vanu/sprchu. Nezapomeňte opláchnout i sprchový závěs, na kterém se bakterie rády drží.

‒       … vyměňovat houbičky na nádobí? Opět špatná zpráva – chce to dělat každých pár dní. Pokud ale nechcete houbičky dokola kupovat, při výměně je na dvě minuty namočte do vařící vody a pak je nechte stejnou dobu uschnout v mikrovlnce. Vyměnit úplně je pak můžete, až budou roztrhané.

Dnešní rada

Nezařazené
Pořádáte letní party? Tohle jsou podle vědců ty nejlepší taneční hity

17

#209

Dnešní rada

Organizace
Jak ošálit mozek a začít dělat to důležité

32

#208

Dnešní rada

Vztahy
Proč pomsta není dobrý nápad

24

#207

Dnešní rada

Lifehack
Jak si zavázat tkaničky, aby se už nikdy samy nerozvázaly

19

#206

Dnešní rada

Vztahy
Zvyky, kterých byste se měli zbavit, pokud chcete být šťastní

30

#205

Dnešní rada

Work-life balance
Jak v sobě překonat touhu po dokonalosti

19

#204

Dnešní rada

Digidetox
6 kroků, jak zahájit digitální očistu

23

#203

Dnešní rada

Lifehack
Hack na spáleniny od sluníčka

18

#202

Dnešní rada

Práce
Přestaňte si organizovat čas. Soustřeďte se na energii

20

#201