Jak být lepší

Každý den jedna rada.

Dnešní rada

Cestování
Co si rozmyslet, než vyrazíte s kamarády na dovolenou

16

#198

Předtím, než vyrazíte s přáteli na dovolenou, s nimi hoďte řeč o možných úskalích. Tohle jsou podle autora průvodců a cestovatele Michaela Breina ty, které by – pokud se na nich s přáteli neshodnete – mohly vaši dovolenou pokazit.

Hodně, nebo málo energie?

Unaví se rychle, nebo vydrží bez problému celé hodiny courat po městě? Zvládnete společně obejít všechny pamětihodnosti, nebo budete muset kvůli ostatním některé položky ze svého cestovatelského bucketlistu vymazat? Toto je klíčový bod, od kterého se odvíjí, co vlastně budete na dovolené dělat a jak společný čas strávíte.

Utrácet, nebo šetřit?

K dovoleným patří jídlo. A pití. A sem tam i nějaké drobnosti, kterými si děláme radost. Jste na tom s penězi stejně jako kamarádi, se kterými zvažujete jet? Pochutnáte si rádi na dražší večeři, nebo si lépe pochutnáte na jídle ze stánku? Máte stejné preference, co se týče hotelů? Pojedete z letiště taxíkem, nebo hromadnou dopravou? Domluvte se raději předem. Peníze mohou být citlivé téma, které může hezké chvíle na dovolené pokazit.

Denní, nebo noční tvor?

Shodnete se na tom, kdy vstávat a kdy chodit spát? Je představa vaší ideální dovolené spíše někde v baru, nebo v prázdných ulicích předtím, než se vynoří davy turistů? To si před cestou vyjasněte.

Plánovat, nebo bloudit?

Máte raději celý den perfektně naplánovaný a rezervujete si vstupenky dopředu? Nebo se na neznámých místech rádi ztrácíte a necháváte se unášet okamžikem? Uznejte, že kdyby měli vaši přátelé jiné představy, z vytoužené dovolené by se rázem mohlo stát peklo.

Pokud jste se s přáteli na všem domluvili, stačí už jen vyrazit. Pokud jste ale narazili na nějaký problém, pokuste se mu předejít. A jestli jste se neshodli na více věcech, zvažte, zda doprovod nevyměnit.

 

Dnešní rada

Lifehack
4 otázky, které si musíte položit před velkým rozhodnutím

19

#197

Dnešní rada

Vztahy
Neovládáte umění konverzace? Tady je návod, jak na to

56

#196

Dnešní rada

Cestování
Proč byste si nikdy neměli nechat odbavovat kufry

18

#195

Dnešní rada

Práce
Jak pracovat s někým, kdo vás opravdu štve

30

#194

Dnešní rada

Vztahy
Nechte děti, aby se o prázdninách nudily

25

#193

Dnešní rada

Meditace
Jak meditovat za chůze

31

#192

Dnešní rada

Lifehack
Jak se, ehm, zbavit vycpávkových slov?

23

#191

Dnešní rada

Zdraví
Výzva: Vyměňte výtah za schody

27

#190

Dnešní rada

Lifehack
Proč bychom neměli negativním komentářům přikládat takovou váhu

13

#189