Jak být lepší

Každý den jedna rada.

Dnešní rada

Digidetox
Čtyři strategie pro chytřejší používání telefonu

21

#248

Pokud se nechcete od telefonu odstřihnout úplně, vyzkoušejte tyto strategie, se kterými přichází spisovatel a odborník na produktivitu Chris Bailey. Ten je všechny vyzkoušel a tvrdí, že díky nim používá telefon s větším rozmyslem.

Strategie 1 – Mód letadlo. Používejte ho, i když v něm zrovna nesedíte. Zapněte si ho předtím, než zahájíte pracovní schůzku nebo než se sejdete s přáteli na večeři. A určitě si ho aktivujte ve chvíli, kdy chcete pracovat a potřebujete na to plné soustředění.

Strategie 2 – Výměna telefonů. Až půjdete příště ven, zkuste si s kamarády nebo rodinou telefony prohodit. Budete vědět, že máte k dispozici zařízení, kdyby bylo třeba někomu zavolat nebo něco dohledat, nebudete ale rozptylováni vašimi osobními zprávami. Samozřejmě si ale dejte pozor, aby to nedopadlo jako ve filmu Naprostí cizinci.

Strategie 3 – Extra zařízení. Máte telefon i tablet? Skvěle. Přetáhněte si tedy všechny aplikace, které vám žerou čas, právě do tabletu a z telefonu si je vymažte. Tím, že si rozdělíte zařízení na ta „funkční“ a ta „zábavní“, si stanovíte hranice. Na telefonu budete checkovat třeba pouze zprávy a telefonáty, na tabletu se pak budete moci oddávat sjíždění Instagramu. Klíčem je samozřejmě to, abyste „zařízení pro zábavu“ neměli stále u sebe.

Strategie 4 – Speciální složka. Pokud se vám nechtějí problémové aplikace mazat, vytvořte si pro ně alespoň samostatnou složku. A nazvěte ji třeba „Zbytečné“, „Časpožírající“ nebo „Nesmyslné“. Díky názvu si spuštění aplikace třeba rozmyslíte…

Dnešní rada

Lifehack
Víte, že sebevědomí vám může zvýšit správná hudba?

22

#247

Dnešní rada

Morning start
Školní rok je tady. Jak mít s dětmi co nejméně hektická rána

20

#246

Dnešní rada

Motivace
Investujte svůj čas stejně uvážlivě jako peníze

19

#245

Dnešní rada

Jídlo
Jak zabránit tomu, aby vám zhnědlo avokádo

11

#244

Dnešní rada

Motivace
Zářijový restart. Víte, jak na něj?

30

#243

Dnešní rada

Cestování
Proč byste se měli přestat v kolonách lepit na auta před sebou

17

#242

Dnešní rada

Motivace
Pomoct si můžete sami aneb Co dělat, když nevíte, jak dál

18

#241

Dnešní rada

Práce
Proč byste měli posílat méně e-mailů

20

#240

Dnešní rada

Práce
Jak vycházet s blbci

32

#239