Jak být lepší

Každý den jedna rada.

Dnešní rada

Zdraví
Cvičit nemusíte dlouho aneb Jak se dostat zpátky do formy

17

#362

Snědli jste více cukroví, než jste zamýšleli? Nevadí, stane se. Jak se ale dostat mezi svátky zase do formy? Možná vás to překvapí, ale nemusíte vůbec cvičit dlouho.

Tahle studie z McMaster University odhalila, že cvičení se střední časovou i fyzickou zátěží na nás má stejné účinky jako velmi krátké, intenzivní cvičení. Experiment ukázal, že ti, kdo trávili v posilovně třikrát týdně 45 minut, na tom byli na konci úplně stejně jako ti, kteří cvičení dali týdně jen třikrát 10 minut.

A to je dobrá zpráva, ne? Pokud se chcete po svátcích zase probrat, zapomeňte na hodiny strávené cvičením, a vyhraďte si na něj jen třeba 10 minut denně. Tady je malá inspirace:

Sprinty do kopce – Ideální pro ty, kteří bydlí blízko nějaké vyvýšeniny. Dojděte k ní, nebo doklusejte, abyste se rozehřáli, a minimálně třikrát si kopeček vyběhněte. Stačí tomu dát jen 20 vteřin, dolů z kopce můžete odpočívat. Uvidíte, že po třech sériích budete splavení ažaž.

Sprinty na rotopedu – Jsou přesně aktivita, kterou dělali účastníci výše zmíněného experimentu. Minuta lehkého šlapání na rozehřání, dvacetivteřinová výdrž v co nejvyšším tempu a dvouminutové vyšlapání. Opět opakujte třikrát.

Výběh schodů – Bydlíte v paneláku? Ideál. Dejte si minutku dvě chůze a pak si vyběhněte pár pater. V nejvyšším tempu byste měli zase vydržet alespoň 20 vteřin. Schody pak pomalu sejděte zpět a opakujte. Opakování můžete navyšovat podle svých fyzických možností. Nezapomeňte ale, že u tohoto typu cvičení stačí jen 10 minut.

Skoky přes švihadlo – Alespoň minutu se snožmo rozehřejte, poté skákejte 20 vteřin, co nejrychleji můžete, a dvě minuty se se švihadlem vydýchejte. Skoky snožmo můžete vyměnit za dvojšvihy nebo za skoky na jedné a druhé noze.

Dnešní rada

Lifehack
Nejlepší způsob, jak chodit na zmrzlém chodníku

20

#361

Dnešní rada

Zdraví
Proč byste se dneska měli projít po lese

22

#360

Dnešní rada

Vztahy
Co dělat, když už je rodinné pohody až moc

18

#359

Dnešní rada

Lifehack
Připravte se dopředu. Jak reagovat, když dostanete nevhodný dárek

18

#358

Dnešní rada

Jídlo
Recept na skvělé Vánoce? Pomerančová polévka!

19

#357

Dnešní rada

Meditace
Proč byste se k sobě měli chovat jako ke svému nejlepšímu příteli

20

#356

Dnešní rada

Motivace
Návod, jak zvládnout svátky, když nejste ve vánoční náladě

15

#355

Dnešní rada

Lifehack
Zabalte to! Ekologicky

19

#354

Dnešní rada

Lifehack
Potřebujete si něco zapamatovat? Tak si to nakreslete

18

#353