Jak být lepší

Každý den jedna rada.

Dnešní rada

Work-life balance
Dneska nic nedělejte. Máte na to nárok

26

#432

Dneska je poslední den svátků nicnedělání. Pokud jste je nestihli oslavit, máte dnes jedinečnou příležitost k prokrastinování bez výčitek. Tady je seznam několika aktivit, kterými svátek můžete oslavit a které vám zároveň umožní plynule proplout do víkendového módu:

–    Zapojte se do naší páteční výzvy, jejímž cílem je vytrhnout vás z nikdy se nezastavujícího kola práce a během které nebudete dělat zkrátka vůbec nic. Pokud vám „nic nedělej“ přijde jako nerealistický požadavek, připomeňte si, že Isaac Newton prý pochopil gravitaci, když seděl pod jabloní. Archimedes zase formuloval svůj zákon, když relaxoval ve vaně. Ani jeden z nich neměl na práci nic jiného, než že poslouchal své vlastní myšlenky.

–    Po vzoru Newtona a Archimeda můžete dnes jen tak rozjímat. Třeba právě v horké vaně, která vás mimo zklidnění zbaví úzkostlivých stavů, nebo třeba při procházce, díky které zase můžete mít lepší paměť. Když už budete venku, zkuste se procházet jinudy, než jste zvyklí, zvedněte oči a dívejte se nad sebe – uvidíte, že budete překvapení, kolik detailů kolem sebe běžně přehlížíte.

–    Pokud rozjímání na procházce není nic pro vás, můžete si během nicnedělání dát dobrý film na Netlixu nebo nějaký seriál. Zajít si můžete ale i do kina na film Zelená kniha, který vyhrál Oscara, nebo konečně zhlédnout dokument o Fyre festivalu.

–    Prokrastinovat můžete ale i u knížky– podívejte se třeba na náš výběr poezie nebo sáhněte po některé z Forbes Book Clubu.

–    Vyhýbání se práci je také skvělá příležitost pro úklid domácnosti nebo organizaci šatníku, který si v rámci nicnedělání můžete připravit na jaro – vyházejte věci, které jste tento rok nenosili, a věnujte je na charitu. Celý šatník si pak nezapomeňte uspořádat podle metody organizační guru Marie Kondo.

I když někdy můžete mít pocit, že být produktivní je jediná kvalita, které byste měli chtít dosáhnout, myslete na to, že odpočinek je stejně, ne-li více, důležitý.

Dnešní rada

Peníze
Co dělají miliardáři a vy byste měli také

22

#431

Dnešní rada

Lifehack
Dejte si čtyřicetidenní postní výzvu

21

#430

Dnešní rada

Práce
Rada pro ty, kteří neumějí říkat ne další práci

21

#429

Dnešní rada

Práce
Jak poznat, že byste měli v práci zpomalit

25

#428

Dnešní rada

Meditace
Desetiminutové cvičení, díky kterému budete v menším stresu

23

#427

Dnešní rada

Lifehack
Nákupní schéma, podle kterého byste se měli řídit

29

#426

Dnešní rada

Digidetox
Aplikace, které vás hodí do zenu

19

#425

Dnešní rada

Plánování
Co dělat, když na vás nefunguje dánské hygge

17

#424

Dnešní rada

Práce
Jak trávit pauzy, abyste si opravdu odpočinuli

24

#423