Jak být lepší

Každý den jedna rada.

Dnešní rada

Cestování
Jak co nejlépe využít cestu do práce?

25

#249

I čas, který trávíte dojížděním do práce, se dá využít efektivně. Klíčem je vnímat tento čas jako důležitou, a ne pouze nezbytnou součást pracovního dne. Příště tedy místo bezduchého nasazení sluchátek nebo puštění rádia v autě vyzkoušejte něco jiného:

– Pusťte si podcast. Je jedno, jestli to bude podcast o aktuálním dění, motivaci, nebo takový, který vás naučí nový jazyk. Jde o to, abyste čas co nejvíce využili a naučili nebo dozvěděli se něco nového. Zkuste si pustit třeba Forbes Radio se zajímavými rozhovory.

Pokud nedáte dopustit na rána s hudebním doprovodem, zkuste alespoň vyměnit playlisty a poslechněte si něco nového. Třeba narazíte na novou skvělou kapelu, která vám celé ty roky unikala. Jestli máte zaplacené Spotify, máte vyhráno. Na svém profilu najdete playlist „Discover Weekly“, který je namixován podle vašeho hudebního vkusu.

– Přečtěte si články, na které jste neměli čas. Ty si postupně ukládejte do záložek nebo aplikací, jako je Evernote nebo Pages. Další variantou je samozřejmě stará dobrá knížka. Tu mějte po ruce pokaždé, než se vydáte na cestu – nezabere moc místa (pokud tedy zrovna nečtete Hru o trůny) a bude vám dělat skvělou společnost, když se vám vybije telefon.

– Stanovte si své denní cíle. Uvidíte, že když to uděláte ještě předtím, než dorazíte do kanceláře, budete daleko motivovanější. Už od začátku totiž budete přesně vědět, na co se máte ten den zaměřit a kde začít. Určete si tedy dva až tři hlavní úkoly, které chcete ten den splnit, a zapište si je do telefonu nebo si je nahrajte do diktafonu, pokud řídíte. Další variantou je, že si je napíšete do e-mailu, který si sami odešlete. Na cestě z práce můžete naopak přemýšlet, zda se vám povedlo denní cíle splnit, a pokud ne, tak proč.

– Vyřiďte si záležitosti, kterými se během dne nechcete zatěžovat. Ať už jde o objednání se k zubaři, nebo o vyřízení nepřečtených pracovních mailů. Před checkováním mailů se ale zamyslete, zda chcete trávit čas mimo práci prací. Pokud ne, zavolejte třeba někomu z rodiny – uvidíte, že je potěšíte.

– A nakonec – zvažte, jestli byste cestu do práce nechtěli spojit se cvičením. Ukázalo se, že lidé, kteří jezdí do práce na kole, se cítí obecně spokojenější.

Co děláte během cesty do práce vy? Napište nám na jakbytlepsi@forbes.cz!

Dnešní rada

Digidetox
Čtyři strategie pro chytřejší používání telefonu

21

#248

Dnešní rada

Lifehack
Víte, že sebevědomí vám může zvýšit správná hudba?

22

#247

Dnešní rada

Morning start
Školní rok je tady. Jak mít s dětmi co nejméně hektická rána

20

#246

Dnešní rada

Motivace
Investujte svůj čas stejně uvážlivě jako peníze

19

#245

Dnešní rada

Jídlo
Jak zabránit tomu, aby vám zhnědlo avokádo

11

#244

Dnešní rada

Motivace
Zářijový restart. Víte, jak na něj?

30

#243

Dnešní rada

Cestování
Proč byste se měli přestat v kolonách lepit na auta před sebou

17

#242

Dnešní rada

Motivace
Pomoct si můžete sami aneb Co dělat, když nevíte, jak dál

18

#241

Dnešní rada

Práce
Proč byste měli posílat méně e-mailů

20

#240