Jak být lepší

Každý den jedna rada.

Dnešní rada

Práce
Jak efektivně zakončit pracovní týden

17

#187

Tohle je návod na to, jak udělat revizi vašeho týdne správně. Tento postup vytvořil David Allen, autor managementové metody Mít vše hotovo.

  1. Udělejte si čisto– ukliďte si stůl, zbavte se hromadících se papírů, roztřiďte je do složek a ty nepotřebné vyhoďte. Pořádek si udělejte i v počítači – na ploše, ale hlavně v mailové schránce. Zvažte také úklid složky „Stahování“. Digitální úklid je podle Allena důležitý proto, abyste začali víkend s čistou hlavou. Nezapomeňte také vyřídit všechny odkládané telefonáty a odpovědět na nevyřízené esemesky.
  2. Připravte se na další týden – odškrtněte si, co jste tento týden udělali. Zamyslete se nad tím, co vám ještě zbývá dodělat, a napište si to na svůj to-do list. Podívejte se do kalendáře dva týdny nazpět a čtyři týdny dopředu. Zjistíte tak, zda jste na něco nezapomněli, a uděláte si dostatečně dopředu obrázek o tom, na co je třeba začít se připravovat.
  3. Dovolte si kreativní chvilku– ideálně na konec pracovní doby. Uděleje si takový minibrainstorming nápadů. Můžete se zamyslet nad tím, jak pohnete s úkoly, které vás další den čekají. Udělejte si k nim klidně myšlenkové mapy.

Dnešní rada

Práce
Jak neztratit koncentraci v open spacu

19

#186

Dnešní rada

Lifehack
Jak lépe zvládat své emoce

29

#185

Dnešní rada

Jídlo
Měsíční výzva: vydržíte bez cukru?

39

#184

Dnešní rada

Morning start
Proč je dobré začínat každé ráno vždy stejně

25

#183

Dnešní rada

Spánek
Kolik hodin denně bychom měli spát?

30

#182

Dnešní rada

Vztahy
Jak často mít doma sex?

21

#181

Dnešní rada

Vztahy
Mít kamarády je důležitější, než si myslíte

28

#180

Dnešní rada

Práce
Co udělat, aby vás to v práci přestalo štvát

19

#179

Dnešní rada

Jídlo
Jezte jako Ital nebo Japonec

19

#178