Jak být lepší

Každý den jedna rada.

Dnešní rada

Peníze
Jak a kam přispět na katedrálu Notre-Dame

11

#471

Nejbohatší Francouz Bernard Arnault (módní impérium LVMH) přispěl na opravu katedrály 200 milionů eur, rodina Bettencourt Meyersových (L’Oréal) věnovala na opravu stejnou částku. Připojují se i celé společnosti, například ropná firma Total, banka BNP Paribas, Apple, AXA nebo Crédit Agricole. I když se o jejich pravých motivech hojně diskutuje, v současné chvíli se na opravu katedrály vybralo v přepočtu více než 25 miliard korun.

Pokud chcete na obnovu gotické katedrály a symbolu Paříže také přispět, toto jsou organizace, kam můžete své dary směrovat.

–     Friends of Notre-Dame je organizace, která před požárem zaštiťovala finance na probíhající opravy. Přispět můžete libovolnou částkou.

–     Fondation du Patrimoine je nezisková organizace, která pomáhá chránit historické památky po celé Francii. Na opravu gotické katedrály založila speciální fond a do dnešního dne vybrala více než 16 milionů eur. Příspěvky začínají na 50 eurech, darovat můžete ale i menší částku.

–     French Heritage Society je americká nezisková organizace podporující kulturní památky ve Spojených státech, ale i ve Francii. Na podporu katedrály Notre-Dame založila speciální fond.

–     Příspěvkem na Public Good podpoříte nejen French Heritage Society, ale i sbírku největšího římskokatolického kostela ve Spojených státech. Funguje za podpory zpravodajské CNN.

–     Na GoFundMe už se na obnovu katedrály vybralo přes 12 tisíc amerických dolarů. Příspěvek začíná na pěti dolarech.

–    U nás se příspěvků ujala Česká biskupská konference, která tím vyjadřuje podporu francouzské katolické církvi. Číslo konta sbírky na opravu katedrály Notre-Dame v Paříži je: 5304779730/2700, variabilní symbol: 910770. Dary jsou odečitatelné od základu daně z příjmu.

Dnešní rada

Jídlo
Uspořádejte si kuchyň jako profesionální šéfkuchaři

16

#470

Dnešní rada

Lifehack
Pravidlo 50/50, které vám posílí paměť

21

#469

Dnešní rada

Lifehack
Web pro ty, kteří už nedokážou napsat ani písmenko

14

#468

Dnešní rada

Peníze
Jarní výzva, díky které si ušetříte na letenku

24

#467

Dnešní rada

Lifehack
Co dělat, aby vám bazalka ze supermarketu vydržela déle než týden

12

#466

Dnešní rada

Meditace
Lék proti stresu? Dvacet minut v přírodě

21

#465

Dnešní rada

Lifehack
Nedokážete se soustředit na čtení? Držte jazyk za zuby

15

#464

Dnešní rada

Plánování
Co dělat, když u vás nefungují hacky na produktivitu

17

#463

Dnešní rada

Jídlo
Vypili jste čtyři kávy, ale v práci stejně usínáte. Co teď?

18

#462