Jak být lepší

Každý den jedna rada.

Dnešní rada

Meditace
Jak meditovat za chůze

31

#192

Je to jednodušší, než si myslíte: jde vlastně o další ze způsobů praktikování mindfulness. Díky tomuto způsobu meditace budete více soustředění na přítomný okamžik, a dobře si tak vyčistíte hlavu. Třeba při cestě z práce. Tady je sedmibodový návod, jak na to:

– Zapomeňte na sluchátka a nechte je v batohu. Zbytečně nás totiž dostávají do módu autopilota.

Předtím než vyrazíte, se zamyslete, jak se vlastně cítíte. Těžce, lehce, uvolněně, nebo ještě jinak? Nemusíte se nutně zařadit do jedné z kategorií, jde spíš o to, abyste nad stavem svého těla chvilku popřemýšleli.

– Vnímejte, jak jdete. Zkuste to dělat bez jakékoli snahy styl, rychlost nebo tempo chůze měnit. Prostě se soustřeďte na to, jaký je to pocit.

– Všímejte si věcí okolo sebe. Od chůze přesměrujte pozornost na věci, co vás obklopují. Pozorujte lidi, auta a ruch ulice. Zaměřte se na barvy a vůně, zvuky a na to, jak na vás působí počasí. Zkrátka a dobře se otevřete všem podnětům.

– Do soustředění se ale nenuťte. Nechte podněty, aby si vás našly samy. Pokud vám zrovna nejde přemýšlet o barvách, nevadí. Věřte, že vaši hlavu zaměstná něco jiného.

Až vás vaše okolí omrzí, vnímejte pouze své tělo. Jak se přesouvá váha zprava doleva a zpátky. Jaký rytmus má vaše chůze. Jak se nohy dotýkají chodníku…

– Nebojte se nechat myšlenkami odvést jinam. Stává se to všem, a to hlavně na začátku cvičení mindfulness. Jakmile si uvědomíte, že na cestu vlastně zase nedáváte pozor, vraťte se k bodu číslo tři a opět vnímejte své kroky.

Dnešní rada

Lifehack
Jak se, ehm, zbavit vycpávkových slov?

23

#191

Dnešní rada

Zdraví
Výzva: Vyměňte výtah za schody

27

#190

Dnešní rada

Lifehack
Proč bychom neměli negativním komentářům přikládat takovou váhu

13

#189

Dnešní rada

Cestování
Jak při letu překonat strach z turbulencí

17

#188

Dnešní rada

Práce
Jak efektivně zakončit pracovní týden

17

#187

Dnešní rada

Práce
Jak neztratit koncentraci v open spacu

19

#186

Dnešní rada

Lifehack
Jak lépe zvládat své emoce

29

#185

Dnešní rada

Jídlo
Měsíční výzva: vydržíte bez cukru?

39

#184

Dnešní rada

Morning start
Proč je dobré začínat každé ráno vždy stejně

25

#183