Jak být lepší

Každý den jedna rada.

Dnešní rada

Work-life balance
Jak nenosit špatnou náladu z práce domů

23

#385

Je jedno, jestli vám zkazily náladu špatné pracovní výsledky, nevhodné poznámky kolegy, nebo prostě jen to, že toho máte až nad hlavu. Řešením „dne blbec v práci“ je podle kouče a odborníka na produktivitu Adama Frasera tvorba takzvaného „třetího místa“.

Kde takové třetí místo je? Kdekoli mezi prací a domovem. Nemusí jít o reálně existující místo, a neznamená to tedy, že byste nutně museli po práci do posilovny nebo na jógu, abyste upustili páru.

Jde spíš o to, abyste si mezi odchodem z práce a příjezdem domů udělali čas na to, vydechnout a reflektovat – ať už v autě, autobuse, vlaku, nebo při procházce z nákupu. Je jedno, kde si své třetí místo vytvoříte, hlavní je, že bude představovat časový a mentální předěl mezi pracovním dnem a jeho zbytkem. A to i když běžně rovnou z práce míříte domů.

Jako příklad si můžeme vzít dopravní prostředek, kterým z práce odjíždíte. Dovolte si být naštvaní přesně do okamžiku, než do něj nastoupíte, a místo toho, abyste mysleli na svůj špatný den, se zamyslete, co se vám povedlo. Věřte, že i když byl den sebehorší, určitě něco najdete.

Při cestě se také zamyslete nad tím, s jakou náladou se chcete doma ukázat. I když každý máme občas právo být naštvaný, špatnou náladou z práce akorát otrávíme všechny ostatní členy domácnosti.

Fraser doplňuje: „Není to o tom, v kolik přijdete domů, jde o to, jak jste naladěni.“ Dovolte si proto klidně zůstat na svém místě déle. Vše záleží na tom, kolik času potřebujete na vydechnutí.

Dnešní rada

Jídlo
Jak vám může sdílení jídla pomoci při vyjednávání

17

#384

Dnešní rada

Lifehack
Už vás nebaví filtry? Roční výzva, díky které budete lépe fotit

37

#383

Dnešní rada

Jídlo
Proč byste si měli dát obědovou pauzu jako Norové

18

#382

Dnešní rada

Plánování
Pět nejžádanějších dovedností podle LinkedInu a jak na nich zapracovat

28

#381

Dnešní rada

Meditace
Naše kapacita je omezená. Tak se nestresujte zbytečnostmi

47

#380

Dnešní rada

Organizace
Pětiminutová výzva, díky které budete mít doma větší pořádek

24

#379

Dnešní rada

Meditace
Nemáte čas na meditaci? Zkuste ji ve sprše

26

#378

Dnešní rada

Zdraví
Jak se donutit běhat, když je venku tma a zima

16

#377

Dnešní rada

Organizace
Systém pro neorganizované: bullet journaling

23

#376