Jak být lepší

Každý den jedna rada.

Dnešní rada

Práce
Jak neztratit koncentraci v open spacu

19

#186

Práce v nich má jistě své výhody, někdy ale nejsou tím nejvhodnějším prostředím, když se potřebujeme na práci plně soustředit. Práce v otevřeném prostředí může dokonce snížit náš výkon až o 15 procent.

Tohle jsou strategie, jak se vyrušování od kolegů vyhnout:

  1. Stanovte si tiché hodiny– domluvte si se spolupracovníky časové rozpětí, kdy budete mít v kanceláři klid a ticho. V tomto čase by se měl každý soustředit jen na svou vlastní práci. Stanovte si je třeba na každý den od 9.30 do 10.30. A odpoledne pak od dvou do tří. Pokud v této době budete potřebovat něco s kolegou vyřešit, jděte na chodbu nebo do jiné místnosti.
  2. Alternativou je stanovit si chvíle, kdy vás kolegové naopak rušit mohou. Třeba první hodinu ráno a pak těsně po obědě.
  3. Pokud „tiché“ ani „hlučné“ hodiny nefungují a vaši kolegové vás stále vyrušují, přijďte do práce dříve, než chodí oni. Výhody to má hned dvě: budete mít prostor na to, plně se soustředit, a budete moci odejít z práce dřív.
  4. Vytvořte si „busy signály“– domluvte se, jaké signály budou znázorňovat, že vás nikdo nesmí rušit. Sluchátka na uších? Vlaječka na stole? Čepice na hlavě? Fantazii se meze nekladou. Jen se ujistěte, že tyto signály všichni znají…
  5. Najděte tichá místa– každá kancelář je určitě má. Domluvte se, že pokud se zavřete v prázdné zasedačce, nikdo vás nebude moci vyrušit.

Dnešní rada

Lifehack
Jak lépe zvládat své emoce

29

#185

Dnešní rada

Jídlo
Měsíční výzva: vydržíte bez cukru?

39

#184

Dnešní rada

Morning start
Proč je dobré začínat každé ráno vždy stejně

25

#183

Dnešní rada

Spánek
Kolik hodin denně bychom měli spát?

30

#182

Dnešní rada

Vztahy
Jak často mít doma sex?

21

#181

Dnešní rada

Vztahy
Mít kamarády je důležitější, než si myslíte

28

#180

Dnešní rada

Práce
Co udělat, aby vás to v práci přestalo štvát

19

#179

Dnešní rada

Jídlo
Jezte jako Ital nebo Japonec

19

#178

Dnešní rada

Work-life balance
Proč byste měli denně luštit křížovky?

20

#177