Jak být lepší

Každý den jedna rada.

Dnešní rada

Lifehack
Jak oslavit 100 let Československa

14

#301

Dnes si připomínáme 100 let od vyhlášení Československé republiky. Pokud se zrovna nechystáte na Hrad, máme pro vás několik netradičních návrhů, jak dnešní den oslavit:

‒    Udělejte si doma menu podle Masaryka. Dát si můžete třeba švestkové knedlíky s mákem a kávou, což byla prý jeho vůbec nejoblíbenější kombinace. Vedle ale nešlápnete ani s topinkami a česnekem, ovesnou a krupicovou kaší, bramboračkou, škubánky nebo makovcem. Zkuste se pro dnešek také zříct alkoholu. Tatíček Masaryk se ho dobrovolně vzdal ještě před padesátými narozeninami.

‒     Jděte se projít na Rašínovo nábřeží a zavzpomínejte tak na jednoho z „mužů 28. října“ a prvního československého ministra financí Aloise Rašína. Pokud tam vydržíte až do večera, můžete si zavzpomínat i trochu netradičně – na koncertu běloruského akordeonisty, který ten den na náplavce (trochu nekoncepčně) vystupuje. Ale jestli vás avantgardní jazz moc neláká nebo to máte daleko, pusťte si o Řašínovi alespoň dvoudílný historický film.

‒     Videomapping na Národním muzeu jste sice prošvihli, ale rozhodně byste ho měli navštívit– po několikaleté rekonstrukci se totiž opět otevírá veřejnosti, tak využijte příležitosti, že je vstup zdarma (a že se kolem něj dá konečně chodit). Pokud nejste muzejní typy, projděte se alespoň po Václavském náměstí, kde bylo před 100 lety docela rušno.

‒   Jestli si chcete udělat malý výlet, zavítejte do Sezimova Ústí a navštivte vilu Edvarda Beneše, který se na založení republiky také aktivně podílel. Napřed ale zkontrolujte, zda se ještě na prohlídku dostanete. Pokud ne, můžete navštívit alespoň Benešovu rodinnou hrobku nebo jeho památník.

‒   No a jestli se vám nechce vylézat z postele, dejte si Čapkovy Hovory s TGM a propadněte státnické atmosféře. Během dne jako když najdete.

Dnešní rada

Nezařazené
Srovnáváte se s ostatními? Tady jsou důvody, proč byste to neměli dělat

17

#300

Dnešní rada

Work-life balance
Výzva: Zvedněte hlavu a dívejte se nad sebe

27

#299

Dnešní rada

Zdraví
Proč bychom měli žít trochu víc jako Španělé

27

#298

Dnešní rada

Zdraví
Jak se v práci protáhnout, aby vás večer nebolela záda

15

#297

Dnešní rada

Peníze
Aplikace, bez které se s přáteli neobejdete

17

#296

Dnešní rada

Motivace
Výzva: Zažijte 100 šťastných dní

28

#295

Dnešní rada

Organizace
Zařizujete si byt? Tady je pár zásad, které byste měli dodržet

18

#294

Dnešní rada

Vztahy
Jak se konečně přestat pořád omlouvat

15

#293

Dnešní rada

Meditace
Jste nervózní? Vědci tvrdí, že vám pomůže tahle písnička

17

#292