Jak být lepší

Každý den jedna rada.

Dnešní rada

Techhack
Jak se neztratit v závalu záložek v prohlížeči

18

#277

Pokud jich teď máte otevřeno osm a více, tady je pár tipů na to, jak je zkrotit a neztratit se v nich:

‒     Na každý úkol/projekt/hledání si otevřete nové okno. Výhoda? Až s úkolem skončíte, budete moct všechny záložky (triumfálně) zavřít. Navíc se vám bude mezi jednotlivými projekty dobře orientovat. V novém okně si otevřete i ty stránky, které při práci používáte pořád (jako je třeba e-mail nebo drive). Není nic zbytečnějšího než pět záložek vašeho Gmailu v každém otevřeném okně. Mějte proto tuto speciální stránku připravenou před každým projektem nebo si v prohlížeči nastavte její automatické otevírání.

‒      Používejte klávesové zkratky. Ctrl + 1–8 (u Macu Command + 1–8) = přepínání mezi prvními osmi záložkami. Ctrl + 9 (u Macu Command + 9) = přepnutí na poslední záložku. Ctrl + Tab = posouvání mezi záložkami směrem doprava. Ctrl + Shift + Tab = posouvání mezi záložkami směrem doleva. Ctrl + W (u Macu Command + W) = zavření záložky.

‒      Používejte Pages nebo Instapaper a zajímavé odkazy/články, ke kterým se chcete ještě někdy vrátit, si uložte tam a nenechte se jejich odkazy zbytečně zahltit. Pokud si navíc nainstalujete rozšíření těchto aplikací na svůj prohlížeč, nebudete muset odkazy ani rozklikávat.

‒      Alternativou je rozšíření Snooze Tabby, díky kterému si můžete záložku „uspat“ a naplánovat její probuzení – toto rozšíření tedy může fungovat jako takový to-do list, který se ozve, až budete potřebovat.

‒      Pokud se k otevřeným odkazům v záložkách musíte ještě někdy vrátit, uložte si je. Internetové prohlížeče umožňují všechny otevřené záložky uložit do jedné „složky“, kterou si pak můžete kdykoli otevřít. Nezapomínejte na to, že složky si je dobré třídit právě podle bodu č. 1 – tedy podle jednotlivých úkolů. Alternativou je rozšíření One Tab, které vám „stáhne“ všechny záložky do jedné, ve které se pak lépe orientuje.

‒      Zvažte, jestli není místo otevírání nových záložek lepší si stáhnout aplikaci nebo rozšíření na váš prohlížeč. Nabízí je třeba i Facebook. A Outlook asi představovat nemusíme…

‒      Poslední tip: Buďte pečliví a každou záložku, kterou nebudete v nejbližších chvílích potřebovat, zavřete. Uvidíte, jaký rozdíl to udělá.

Dnešní rada

Práce
Systém práce–chůze–práce a proč byste ho měli zkusit

16

#276

Dnešní rada

Motivace
Den blbec? Pět kroků, jak ho překonat

15

#275

Dnešní rada

Práce
Co byste neměli zapomenout zmínit na pohovoru (nebo na první schůzce)

18

#274

Dnešní rada

Morning start
Jak se ráno vykopat z domu za 20 minut

28

#273

Dnešní rada

Peníze
Jak se doma podělit o výdaje

17

#272

Dnešní rada

Meditace
Jednoduchá meditace, díky které se vám bude lépe usínat

26

#271

Dnešní rada

Motivace
Mít jasné cíle je dobré. Je ale něco, co je ještě lepší

20

#270

Dnešní rada

Digidetox
Košíková metoda, díky které se zbavíte závislosti na telefonu

22

#269

Dnešní rada

Plánování
Nestíháte? Problém není v tom, že máte málo času

36

#268