Jak být lepší

Každý den jedna rada.

Dnešní rada

Plánování
Jak se přestěhovat a nezešílet u toho

14

#283

Stěhujete se? Tak tady je pár tipů, které vám celý proces ulehčí:

Kdy je nejlepší se přestěhovat?

Stěhujte se ve všední den. Stěhovací společnosti budou mít pravděpodobně volněji, a navíc mohou mít během týdne i lepší ceny. Zkuste si také stěhování domluvit na ráno. Zaměstnanci společnosti budou ještě čerství a plní sil, a odvedou tak práci rychleji a zpravidla lépe.

Co všechno před stěhováním udělat?

Připravte se minimálně týden dopředu. Během něj postupně všechno zabalte – ideálně po kategoriích, ne po pokojích. Podobné položky k sobě lépe pasují. Během přípravy se také rozmyslete, jak si krabice budete nadepisovat. Číslem, kam přijdou, nebo podle věcí? Během tohoto přípravného týdne zkuste nakupovat co nejméně potravin, abyste je pak nemuseli vyhazovat.

Jak si dobře zabalit?

Krabice si půjčte v supermarketech. Kupovat je se nevyplatí, protože je po stěhování stejně vyhodíte. Další variantou je, že si plastové krabice půjčíte – existují firmy, které vám je na stěhování přivezou a po procesu zase odvezou.

Vykašlete se na bublinkové fólie. Nejenže vám zvýší celý účet za stěhování, ale ještě jimi zbytečně zatěžujete životní prostředí. Místo nich použijte věci, které byste stejně museli přestěhovat – „domácí“ trička, utěrky, ručníky nebo třeba povlečení.

Těžké věci dejte do menších krabic. Největší chyba totiž je, když se snažíme nacpat co nejvíc věcí do co nejmenšího počtu krabic. Myslete na to, že s krabicemi pak budete manipulovat.

Zbavte se při tom nepořádku a nepotřebných věcí. Stěhování je ideální příležitost k „debordelizaci“. Myslete na to, že každá věc, kterou se rozhodnete přestěhovat, něco váží. Počet položek proto minimalizujte a věci, které už nepotřebujete, zkuste prodat nebo je někomu dejte – třeba za odvoz.

Elektroniku si vyfoťte. Pokud nejste technický typ, udělejte si fotku toho, jak byla vaše elektronika zapojená a kam patří jaký kabel. Ulehčí vám to následné zapojování. A podívejte se, jestli doma nemáte původní krabice od elektroniky. Většinou bývají vyplněny polystyrenem, který vám vaše elektronické miláčky spolehlivě ochrání.

Vytvořte si jednu speciální krabici s věcmi, které budete potřebovat hned. Není nic strašidelnějšího než hledat ovladač na televizi mezi 40 krabicemi. V krabici mějte připravené vyprané povlečení – protože to, co budete chtít udělat v novém jako první, je si lehnout.

Na co nezapomenout?

Myslete při stěhování i na sebe. Před akcí se proto dobře vyspěte, dobře jezte a nezapomínejte i odpočívat. Právě proto, abyste se z toho nezbláznili.

Dnešní rada

Jídlo
Ovoce a zelenina, které jste pravděpodobně skladovali špatně

17

#282

Dnešní rada

Vztahy
Chcete, aby si vás druzí oblíbili? Tak se ptejte

23

#281

Dnešní rada

Zdraví
Výzva: Podívejte se, co máte v koši

18

#280

Dnešní rada

Work-life balance
Je víkend. Okamžitě přestaňte pracovat

17

#279

Dnešní rada

Motivace
Dnes a zítra jsou volby. Na co byste tedy neměli zapomenout?

19

#278

Dnešní rada

Techhack
Jak se neztratit v závalu záložek v prohlížeči

18

#277

Dnešní rada

Práce
Systém práce–chůze–práce a proč byste ho měli zkusit

16

#276

Dnešní rada

Motivace
Den blbec? Pět kroků, jak ho překonat

15

#275

Dnešní rada

Práce
Co byste neměli zapomenout zmínit na pohovoru (nebo na první schůzce)

18

#274