Jak být lepší

Každý den jedna rada.

Dnešní rada

Techhack
Jak se vyhnout všudypřítomným spoilerům

11

#494

Hra o trůny nebo noví Avengers. Jak se vyhnout všudypřítomným spoilerům, které vás mohou připravit o jedinečný zážitek, aniž byste se museli kompletně odříznout od internetu? Držte se následujících bodů:

Zakázaná slova na Twitteru

Trávíte hodně času na Twitteru? Zakažte mu, aby vám ukazoval příspěvky, ve kterých se vyskytují určitá hesla (třeba jména hlavních hrdinů vašeho oblíbeného seriálu). Jak na to? Jděte do Oznámení – Nastavení – Skrytá slova. Zde můžete skrýt jedno heslo, frázi, ale i celý hashtag, například jméno Stark. A pokud vám obsah většinou vyzrazuje jeden konkrétní účet, zrušte si alespoň na chvíli jeho sledování (Oznámení – Nastavení – Skryté účty).

Vaše nastavení pak může vypadat třeba takto:

Uspěte příspěvky na Facebooku

Facebook sice nenabízí tak propracovanou funkci jako Twitter, příspěvky na něm ale také můžete umlčet. Alespoň na 30 dní. Pokud tedy víte, že někdo z vašich přátel / sledovaných stránek má tendenci vyzrazovat obsah, umlčte si na následující měsíc jejich profily (u příspěvku klikněte na tři tečky a zvolte možnost Uspat příspěvky od […] na 30 dní). U Instagramu se podívejte na následující návod, pokud vás zase rozčilují kolegové na Slacku, mrkněte sem.

Rozšíření na prohlížeč

Rozšíření BlockTube (pro Chrome nebo Firefox) vám umožní skrýt komentáře od určitých uživatelů, stejně jako komentáře obsahující vámi zakázaná slova. Spoiler Protection 2.0 (pro Chrome nebo Firefox) vám zatmaví veškerý obsah spojený s vámi vybranými hesly – nejen ze sociálních sítí, ale třeba i z Google vyhledávání. Podobně funguje i Unspoiler. Komentáře si můžete blokovat pomocí Shut Up: Comment Blockeru a nevhodný obsah na Androidu si filtrujte pomocí mobilní aplikace Spoilers Blocker. Pokud se většinou obsah seriálu/filmu dozvídáte přes YouTube, stáhněte si rozšíření Video Blocker, které vám z feedu i z playlistu smaže všechna videa s vámi zakázanými hesly.

Dnešní rada

Lifehack
Sami a bez telefonu – jak v supermarketu koupit jen to, co potřebujete?

9

#493

Dnešní rada

Práce
Maličkost, díky které zlepšíte vztahy s kolegy

12

#492

Dnešní rada

Nezařazené
Jak se zbavit strachu z velkého rozhodnutí

25

#491

Dnešní rada

Meditace
Zastavte se a nedělejte chvilku vůbec nic

23

#490

Dnešní rada

Nezařazené
Pokojovky, díky kterým se vám bude lépe dýchat

19

#489

Dnešní rada

Práce
Stagnujete v práci? Zapište se do kurzu malování

14

#488

Dnešní rada

Lifehack
Chcete, aby si vás druzí oblíbili? Požádejte je o laskavost

16

#487

Dnešní rada

Cestování
Zažijte město jinak. S kostkou v ruce

15

#486

Dnešní rada

Techhack
Aplikace, která vám bude připomínat pomíjivost okamžiku

17

#485