Jak být lepší

Každý den jedna rada.

Dnešní rada

Digidetox
Jak si nastavit telefon, abyste na Instagramu strávili jen 10 minut denně

17

#480

Víte, jak často denně sáhnete na telefon? Podle odhadů průměrně 2617krát. Pokud bojujete se závislostí na Instagramu nebo na jiné sociální síti, tohle jsou postupy, jak čas strávený na nich limitovat. A ač to může znít paradoxně, tentokrát vám v tom pomůže váš telefon.

Limitujte Instagram

Jděte na svůj profil, klikněte na nabídku a zvolte záložku „Vaše aktivita“. Jako první uvidíte čas, který průměrně na Instagramu trávíte. Pod tímto ukazatelem si můžete nastavit jeho omezení. „Nastavení denního připomenutí“ vás upozorní, až vámi stanovený limit přečerpáte. Ve stejné nabídce si také můžete upravit nastavení všech instagramových upozornění.

Limitujte Facebook

Otevřete aplikaci, jděte do nabídky a vyberte záložku „Nastavení a soukromí“. Otevřete možnost „Váš čas na Facebooku“. Stejně jako na Instagramu si zde můžete nastavit upozornění, které vám bude připomínat překročení limitu, zároveň si ale můžete nastavit, jaké příspěvky chcete na své zdi vidět jako první a jaké naopak sledovat už nepotřebujete.

Limitujte YouTube

V aplikaci klikněte na svůj profil a zvolte možnost „Doba přehrávání“. Limit si nastavíte pod záložkou „Připomenout mi, že si mám dát pauzu“. Ve stejné záložce si můžete vypnout funkci automatického přehrávání videí po skončení toho vyhledávaného.

Limitujte ostatní aplikace

Majitelé iOS: Jděte do Nastavení – Obecné – Zpřístupnění – Asistovaný přístup – Časová omezení. Jakmile si budete chtít hlídat čas, který v (jakékoli) aplikaci strávíte, stiskněte třikrát domovské tlačítko a nastavte dobu, po kterou můžete danou aplikaci používat. Telefon vám pak připomene, kdy už je dobré ji vypnout.

Nebo: Jděte do Nastavení, zvolte Čas u obrazovky. Zde si můžete nastavit nejen limity na konkrétní skupinu aplikací, ale také „Klidový čas“, při kterém budete mít přístup jen k některým vybraným aplikacím. Pro detailní návod koukněte na toto video nebo na tento návod.

Majitelé Androidu: Limitovat čas na sítích můžete například přes aplikaci Stay Focused – App Block, která vám bude ukazovat zbývající čas, jejž můžete v daných aplikacích trávit. Navíc vám zablokuje všechna upozornění.

Nebo: Stáhněte si aplikaci Digitální rovnováha, ve které uvidíte celkový čas strávený na telefonu a stejně tak počet „dotyků“. Mimo to aplikace nabízí možnost limitovat jednotlivé aplikace. Jakmile limit překročíte, aplikace se automaticky ztlumí. Nastavit si zde také můžete černobílou obrazovku.

Dnešní rada

Práce
Docházejí vám nápady? Vyměňte si místo s kolegou

16

#479

Dnešní rada

Lifehack
Proč J. K. Rowling píše rukou a vy byste měli také

16

#478

Dnešní rada

Práce
Výzva: Týden bez zrušených schůzek

17

#477

Dnešní rada

Lifehack
Nemáte čas na přátele? Dejte si kávu na dálku

15

#476

Dnešní rada

Cestování
Nevíte, kdo jste? Odjeďte do zahraničí

30

#475

Dnešní rada

Peníze
Jak a kam přispět na katedrálu Notre-Dame

11

#474

Dnešní rada

Jídlo
Uspořádejte si kuchyň jako profesionální šéfkuchaři

16

#473

Dnešní rada

Lifehack
Pravidlo 50/50, které vám posílí paměť

21

#472

Dnešní rada

Lifehack
Web pro ty, kteří už nedokážou napsat ani písmenko

14

#471