Jak být lepší

Každý den jedna rada.

Dnešní rada

Lifehack
Jak si správně zvolit prezidenta?

133

#12

Neradíme vám, koho volit, ale doporučujeme řídit se radami (nebo spíše prosbami), které pronesl Václav Havel v roce 1992. To, co tehdy prohlásil před parlamentními volbami, platí i dnes pro ty prezidentské:

„Žádám vás snažně, abyste dali svůj hlas těm, kteří svým programem a svou osobní důvěryhodností nám všem zaručují rozvoj občanských svobod a respekt k lidským právům a kteří chtějí, abychom byli státem slušných a snášenlivých lidí, státem všestranně kulturním, státem duchovním, založeným na úctě k jedinečné lidské bytosti a k základním mravním hodnotám, bez nichž je její důstojný život nemyslitelný.

Žádám vás snažně, abyste nepodpořili ty, kteří vám slibují, že všechno vyřeší za vás. Takoví lidé chtějí, abyste jen mlčeli, poslouchali a drželi krok.

Žádám vás snažně, abyste nepodpořili ty, kteří mají diktátorské sklony, příliš často mění názory, nejsou schopni se domluvit s jinými, nabízejí různá dobrodružná, nepromyšlená a neodpovědná řešení a kteří by se nejraději vrátili k centralistickému řízení všech našich společných věcí.

Žádám vás snažně, abyste nevolili lidi, pro něž je vlastní moc důležitější než osud národa, lidi, za jejichž podbízivými úsměvy se skrývá jen ješitnost a pýcha, lidi, kteří nejsou schopni naslouchat druhým, ale opájejí se jen vlastní důležitostí.“

Dnešní rada

Lifehack
Tramvajový hack, jak si zlepšit paměť a koncentraci

53

#11

Dnešní rada

Plánování
Kdy a jak se zabrat do důležité práce?

78

#10

Dnešní rada

Lifehack
Přeběhnout, či nepřeběhnout do jiné fronty?

56

#9

Dnešní rada

Morning start
Čím se ráno nejspolehlivěji nastartovat?

70

#8

Dnešní rada

Morning start
Kdy vlastně vstávat o víkendu?

75

#7

Dnešní rada

Digidetox
První krok, jak se zbavit závislosti na telefonu

48

#6

Dnešní rada

Techhack
Jak si vytvořit silné heslo?

48

#5

Dnešní rada

Lifehack
Co pít, abyste se rychle zbavili kocoviny?

53

#4

Dnešní rada

Práce
Jak odmítnout pracovní úkol, který nemáte dělat?

51

#3