Jak být lepší

Každý den jedna rada.

Dnešní rada

Techhack
Jak si udržet přátele, když máte hodně práce

17

#400

Kolik máte opravdu dobrých kamarádů? A jak často se s nimi scházíte? Stalo se vám někdy, že jste se na ně vykašlali, protože jste měli moc práce? Nebojte, nejste v tom sami. Tady je myšlenka, která by vám měla pomoct si ty stávající přátele udržet.

Základ je uvědomit si, že sociální kontakt s našimi blízkými není něco, co můžeme jednoduše vynechat. Naopak – setkávání s přáteli by měla být plnohodnotná položka na vašem to-do listu, ke které byste měli přistupovat stejně svědomitě jako k pracovním či rodinným úkolům.

Možná vám přijde, že racionální přístup k tak subjektivní záležitosti, jako je kamarádství, nepasuje, ale opak je pravdou. Koučka Baya Voce věří, že plánování pravidelných setkání s přáteli je klíčem k tomu, abyste si je udrželi.

Důležitou roli v tom všem hraje právě rituál, který si ze setkání vytvoříte. Jde o to, abyste se s přáteli scházeli s určitou pravidelností. Jestli jednou za týden, za 14 dní, nebo jednou za měsíc, je na vás. Prostě až se příště s vaším kamarádem nebo partou uvidíte, rovnou si naplánujte další dvě až tři setkání.

Nezáleží ani na tom, co spolu budete dělat – jestli zajdete na pivo, nebo naopak půjdete ráno běhat. Jde v podstatě jen o to, abyste byli spolu a abyste se nebalamutili nám všem známou větou „Určitě se brzy potkáme“.

Setkáváte se se svými přáteli pravidelně? A má to podle vás i nějaké nevýhody? Dejte nám vědět na jakbytlepsi@forbes.cz nebo v naší facebookové skupině. Mimochodem, už odebíráte náš newsletter?

Dnešní rada

Work-life balance
Jógová pozice, která vás zbaví napětí

21

#399

Dnešní rada

Peníze
Triky, díky kterým ušetříte

29

#398

Dnešní rada

Work-life balance
Páteční výzva: zatancujte si

23

#397

Dnešní rada

Motivace
Proč musíte jednou začas vystoupit z komfortní zóny

25

#396

Dnešní rada

Meditace
Proč by čtení knih měla být vaše priorita

49

#395

Dnešní rada

Digidetox
Výzva: obědy bez telefonu

24

#394

Dnešní rada

Meditace
Dvacet otázek, které vám udělají v hlavě jasno

32

#393

Dnešní rada

Zdraví
Návod, jak nakupovat v second handech

22

#392

Dnešní rada

Jídlo
Proč byste jednou začas měli v restauraci zaplatit celou útratu

18

#391