Jak být lepší

Každý den jedna rada.

Dnešní rada

Zdraví
Jak si užít zimu, i když ji vlastně nesnášíte

17

#347

Jste spíš letní typy? Smůla – zimu musíte přežít tak jako tak. Tohle jsou body, které byste měli při příštím nadávání na zmrzlé ruce vzít v potaz. A berte je vážně – přišla s nimi norská psycholožka Kari Leibowitz, která zkoumala, jak se žije lidem v norském městě Tromsø, kde tři měsíce nevyjde slunce.

‒    Smiřte se s tím. Pokud nemůžete na další tři měsíce zmizet, musíte se se zimou smířit. Je to jedno z ročních období a ta se, ať se vám to líbí, nebo ne, prostě střídají. Místo lamentování se na ni spíš dobře připravte. Rukavice, šály, čepice a kapesníčky se zkrátka stávají vašimi „must have“ věcmi, které odteď nemůžete nechat doma. Leibowitz doplňuje: „Jedno norské přísloví říká: Neexistuje nic jako špatné počasí, jen špatné oblečení.“

‒    Naopak se podívejte na zimu jako na příležitost a vyjděte ven. „Norové se nemůžou dočkat, až začne lyžařská sezona. Stačí se těšit na jednu malou věc a hned se vám bude zima víc líbit,“ tvrdí Leibowitz. Kdy naposledy jste si byli zabruslit, hm? A na procházce v zasněženém lese? A co teprve lyžování na horách? To, že je venku zima, není žádný důvod, abyste byli méně aktivní – naopak. Zima přináší skvělé příležitosti, jak si venku zasportovat nebo se prostě jen zabavit.

‒    Uvědomte si, co všechno skvělého zima přináší. Punč, svařené víno, vanilkové rohlíčky, tlusté šály nebo třeba koulování. To ujde, ne? Tak přestaňte zimu tak nesnášet. Bude trvat pravděpodobně až do února, tak ať nemáte zkažené další tři měsíce. Jen tak mimochodem, v Novosibirsku má být zítra -15 a v čínském Harbinu ještě o dva stupně méně. Může být i hůř.

–    No a pokud nás nečeká pohádková zima, ale spíš ta vtíravá a sychravá, využijte toho a jděte do kina nebo třeba na hodinu jógy. Nebo si doma zameditujte, pusťte si nějaký dobrý seriál a přečtěte si tyhle knížky, které letos nadchly Billa Gatese.

Dnešní rada

Vztahy
Máte pocit, že nejste dost dobří? Tady je trik Michelle Obama

21

#346

Dnešní rada

Lifehack
Chybí vám něco v domácnosti? Tak si to půjčte

17

#345

Dnešní rada

Vztahy
Připravte se dopředu aneb Jak přežít svátky

17

#344

Dnešní rada

Motivace
Proč byste vždycky měli poděkovat svému baristovi

15

#343

Dnešní rada

Plánování
Osm věcí, které musíte udělat o víkendu, abyste měli produktivní týden

19

#342

Dnešní rada

Lifehack
Frontová etiketa – co dělat, abyste čekali co nejkratší dobu

21

#341

Dnešní rada

Organizace
Tři kroky, díky kterým se naučíte všechno, co chcete

32

#340

Dnešní rada

Vztahy
Jak strašit děti, abyste jim nezpůsobili doživotní trauma

14

#339

Dnešní rada

Jídlo
Buďte vegany. Alespoň jeden den v týdnu

42

#338