Jak být lepší

Každý den jedna rada.

Dnešní rada

Spánek
Jak usnout během několika minut

26

#309

Máte problémy s usínáním? Tak vyzkoušejte techniku americké armády vytvořenou speciálně pro vojáky. Byla vyvinuta, aby dokázali usnout na nezvyklých, mnohdy nekomfortních místech, a hlavně na bojištích. Celý proces by neměl trvat déle než dvě minuty. Tak je večer tomuto cvičení obětujte a uvidíte, že budete usínat rychleji.

‒    Posaďte se na kraj postele a rozsviťte si lampičku. Ujistěte se, že jste si nastavili budíka a že máte vypnuté zvonění.

‒    Teď přichází na řadu uvolnění obličeje. Pořádně se zašklebte a nechte svaly pomalu se uvolnit. Přirozeně, bez vašeho zásahu. Totéž udělejte i s jazykem, který nechte tam, kam vám sám padne.

‒     Až budete cítit, že jsou svaly na obličeji uvolněné, pomalu se položte na postel. Zatím ale nechte ležet jen horní polovinu těla. Paže nechte volně vedle těla a trochu s nimi ze strany na stranu pohoupejte.

‒     U toho se soustřeďujte na dýchání. Dýchejte zhluboka a nahlas. Poslouchejte rytmus svých výdechů a s každým dalším na sebe nechte více působit gravitaci a představujte si, že se boříte do peřin. Uvolněte nejen horní, ale i spodní část těla.

‒    Až se budete cítit dostatečně lehce, zkuste na 10 vteřin kompletně vyčistit mysl. Nebo jinak – zkuste nemyslet vůbec na nic. Pokud se vám přece jenom do hlavy myšlenky vkradou, nechte je jen proběhnout a nevěnujte jim pozornost.

‒    A poslední krok: Představte si sami sebe, jak ležíte v kánoi na prázdném, klidném jezeře s modrým nebem nad vámi. Nebo si představujte, že se houpete v houpací síti v černočerné tiché místnosti. Prostě se přeneste na nějaké zenové místo a alespoň 20 vteřin v něm pobuďte.

 A to je vše. Až cvičení dokončíte, zhasněte lampičku a lehněte si. Ideálně byste měli usnout během několika minut. Jestli na vás tahle technika fungovala, nám napište na jakbytlepsi@forbes.cz.

Dnešní rada

Techhack
Web pro ty, kdo mají grafické ambice, ale chybí jim nápady

16

#308

Dnešní rada

Zdraví
Co dělat, když na vás jde podzimní splín

23

#307

Dnešní rada

Práce
Jak ukončit nudnou konverzaci a nikoho tím neurazit

27

#306

Dnešní rada

Zdraví
Proč byste nikdy neměli chodit do práce nemocní

25

#305

Dnešní rada

Zdraví
Jak přestat pít tolik kávy

21

#304

Dnešní rada

Morning start
Minutové ranní rituály, díky kterým budete mít lepší den

47

#303

Dnešní rada

Práce
Jak se toho naučit co nejvíc s co nejmenším úsilím

27

#302

Dnešní rada

Lifehack
Jak oslavit 100 let Československa

14

#301

Dnešní rada

Nezařazené
Srovnáváte se s ostatními? Tady jsou důvody, proč byste to neměli dělat

17

#300