Jak být lepší

Každý den jedna rada.

Dnešní rada

Motivace
Jaká byla ta nejlepší rada, kterou jsem kdy dostal? Odpovídá výběr 30 pod 30

25

#406

Letošní výběr 30 pod 30, tedy 30 nejtalentovanějších a nejzajímavějších lidí v Česku pod 30 let, je venku. Příběhy mladých a inspirativních můžete nastudovat v novém vydání Forbesu nebo na našem webu.

Všech vybraných pro letošní rok jsme se mimo jiné zeptali, jaká byla ta nejlepší nebo nejdůležitější rada, kterou kdy dostali. Tak se jimi nechte inspirovat. Protože i tyhle rady můžou za to, že jsou tak daleko.

Marie Salomonová, vede neziskovou organizaci Nevypusť duši, která se zabývá péčí o duševní zdraví a prevencí duševních onemocnění: „Odpočiň si.“ Pokaždé, když už mi to někdo řekne, vím, že je to vážně potřeba. V tu chvíli to bývá ta nejlepší rada.


Martin Kovář, podnikatel a konzultant v gastronomii a hotelnictví: Na střední škole při hodině literatury mě zaujalo latinské přísloví Cum cecidero, surgam. Kdykoli upadneš, vstaň. Uplatňuji ho nejen v podnikání, ale i v dalších aspektech svého života.


Lumír Kunz, CEO Aukro.cz, Tereza Voříšková, herečka, & Maxmilián Turek, režisér: Hlavní je se z toho neposrat.


Jakub Janošík, pracuje v rodinné firmě Janošík okna-dveře: Věta z Alenky v říši divů: „Každý by měl do snídaně uvěřit až v šest nemožností.“


Veronika Kašáková, modelka, autorka knihy Z děcáku až na přehlídková mola, zakladatelka Nadačního fondu Veroniky Kašákové: Až pochopím, že na počátku všeho stojím JÁ. Ne sobecky, ale chápavě. Jakmile se přijmu, vše ostatní přijde. Jen to přijmutí nesmí být proto, aby přišlo. Musím se chtít přijmout pro ono přijetí samo. Pro sebe.


Petra Soukupová, zakladatelka Police Symphony Orchestra: To, co říkal Miroslav ševci v pohádce Pyšná princezna: „Nad nikým se nepovyšuj, před nikým se neponižuj.“


Jiří Rostecký, natáčí rozhovory se zajímavými osobnostmi pro svůj web Mladypodnikatel.cz a pomáhá v neziskovém sektoru: „Chce to čas.“ Říká mi to vždycky mamka. Často jsem něco chtěl, nepovedlo se mi to, ale přišlo to až později. Všechno chce zkrátka čas.


Václav Staněk, podnikatel, obuvník: Dělej to, co tě baví.


Ondřej Fiedler, hudební producent, umělec, songwriter a muzikant: Dobrých rad jsem dostal tolik, že v tom mám občas až guláš. Takže hlavně se v tom vyznat a na správnou situaci využít správnou radu!


Ferdinand Schwarzenberg, automotive & family business management: Always be a gentleman.


Jiří Třečák, CEO v programovací společnosti Supernova: Pokud Ti někdo říká, že je něco nemožné, nikdy se nenechej odradit – svět změní pouze lidé, kteří dokážou ostatní přesvědčit o opaku.


Filip Maleňák, autor aplikace Záchranka: Máme dvě uši a jednu pusu – abychom více poslouchali a méně mluvili.


Jakub Sechter, autor aplikace Spendee, spojování byznysu s produktem: Za každým problémem se skrývají negativní emoce. Vyhraje ten, kdo je změní na pozitivní.


Terezie Kovalová, hudebnice a modelka: „Makej, makej, makej, nikdy na sobě nezapomeň makat, ale také nikdy nezapomínej na odpočinek.“ Rada, kterou dostal táta od dědy a mně ji pak předal.


Tadeáš Kriebel, programátor a šachista: Naším největším nepřítelem jsme jen my sami. A to platí ve všech směrech lidské činnosti.


David Hort, pracuje jako investiční manažer pro společnost Hartenberg Capital: Tou nejlepší, za kterou jsem jim nejvíc vděčný, byla rada, že se nemám řídit radami ostatních, ale vždy se ve finále spoléhat sám na sebe a na svůj úsudek, protože jen já sám jsem zodpovědný za svá rozhodnutí.


Oliver Braun, zachraňuje upadající štukatérské řemeslo: Nejlepší rada je od maminky: „Dělej věci poctivě a s láskou. Jednou se ti to vrátí.“


Tereza Kroupová, vědkyně: Před medvědem se nemá utíkat.


Lucie Zaoralová, pracuje jako traderka ve společnosti Generali Investments CEE: Když nejde o život, jde o…


Vladyslav Ryasnyy, cukrář: Vlade, zapněte mozek a přemýšlejte.


Adam Jílek, malíř: Užívej si života, dokud jsi mladý.


Klára Spilková, golfistka: Někdy méně znamená více.


Adam Sedlák, režisér: Abych nepodával ruku jako leklou rybu a nechodil pozdě.


Robert Sovík, agentura USA Sport & Study, která pomáhá sportovním talentům do zámoří: Nejdřív musíš nasadit dýchací masku sobě, až pak můžeš pomoci dalším.


Alex Ilyash, cestovatelský startup Davinci: Nejlepší rada, kterou jsem dostal, byla od britského investora a zněla anglicky „Think big, start small, act now.“


Jan Lukačevič, vědec: Být zvědavý, trpělivý, skromný a nebrat se vážně.


Mikolas Josef, zakladatel Vivienne Records, umělec, hudební producent, zpěvák, skladatel, režisér: „Žrals, tak makej.“ To mi říkali ostatní dělníci, když jsem dělal po stavbách.


Tomáš Vaclík, fotbalista: Nikdy se nevzdávej.


 

Dnešní rada

Práce
Proč byste neměli pracovat jako Elon Musk

17

#405

Dnešní rada

Zdraví
Kupujte oblečení z přírodních materiálů

16

#404

Dnešní rada

Meditace
Výzva: přečtěte svůj oblíbený příběh

17

#403

Dnešní rada

Work-life balance
Co udělat, abyste po víkendu přicházeli do práce šťastnější

26

#402

Dnešní rada

Zdraví
Bolí vás oči z počítače? Vyzkoušejte pravidlo 20-20-20

20

#401

Dnešní rada

Práce
Nebojte se prokrastinování. I při něm můžete něco udělat

21

#400

Dnešní rada

Zdraví
Co dělat, aby byla vaše plastová stopa co nejmenší

25

#399

Dnešní rada

Techhack
Jak si udržet přátele, když máte hodně práce

17

#398

Dnešní rada

Work-life balance
Jógová pozice, která vás zbaví napětí

22

#397