Jak být lepší

Každý den jedna rada.

Dnešní rada

Vztahy
Jaké je pravidlo č. 1 při online randění?

25

#214

Co nejdříve opustit online prostor! Proč? To vyvětluje Christina Wallance, autorka podcastu The Limit Does Not Exist.

Sama má s randěním na online seznamkách bohaté zkušenosti. Po několika nepovedených schůzkách přišla na to, proč se lidem nedaří najít vhodný protějšek.

Zaprvé, lidé na online seznamkách podle ní tráví příliš času, který navíc zbytečně marní tím, že ostatní hodnotí na základě vlastních „ideálních kritérií“. Což vede k tomu, že jim trvá hodně dlouho, než se s někým vůbec setkají naživo.

Wallance sama si proto stanovila méně kritérií, na jejichž základě pak dotyčné kontaktovala. Její protějšek se jí samozřejmě musel líbit a nesměl mít na profilu žádnou sexuální narážku. Další podmínkou byl text napsaný bez gramatických chyb (nepoužívala Tinder, ale seznamku, kde má člověk větší možnost sám sebe popsat).

Druhou chybou, kterou lidé podle ní často dělají, je, že když už se rozhodnou, že se setkají, automaticky to považují za rande. A to tak vůbec být nemusí.

Místo prvního rande navrhuje zavést „nulté rande“. Jde o schůzku, která trvá přesně hodinu, dáte si na ní přesně jeden drink a která má za cíl zodpovědět jednu jedinou otázku: Chci s tímhle člověkem jít na rande a strávit s ním další tři hodiny svého času? Je takový, jak se prezentoval na seznamce? Jiskří to mezi námi? Uběhla mi hodina jako nic, nebo jsem se u toho pořád díval/a na hodinky?

Uznejte sami, že jedna krátká osobní schůzka vám toho řekne daleko více než dopisování si přes zprávy. Navíc, jak Wallance vtipkuje, můžete si naplánovat klidně tři nulté schůzky za sebou, a nemusíte tak vymýšlet tři různé outfity.

 

Dnešní rada

Spánek
Jak usnout, když je venku vedro k padnutí

25

#213

Dnešní rada

Lifehack
Jak přežít padesátku podle Petra Šimůnka

36

#212

Dnešní rada

Cestování
Jak se chytnout v práci po návratu z dovolené

25

#211

Dnešní rada

Plánování
Co a jak často byste měli doma podle vědců uklízet

22

#210

Dnešní rada

Nezařazené
Pořádáte letní party? Tohle jsou podle vědců ty nejlepší taneční hity

17

#209

Dnešní rada

Organizace
Jak ošálit mozek a začít dělat to důležité

32

#208

Dnešní rada

Vztahy
Proč pomsta není dobrý nápad

24

#207

Dnešní rada

Lifehack
Jak si zavázat tkaničky, aby se už nikdy samy nerozvázaly

19

#206

Dnešní rada

Vztahy
Zvyky, kterých byste se měli zbavit, pokud chcete být šťastní

30

#205