Jak být lepší

Každý den jedna rada.

Dnešní rada

Plánování
Jednoduchý kvíz, který vám pomůže určit priority

27

#460

Máte toho tolik, že ztrácíte přehled, co vlastně v životě děláte? Udělejte si jednoduchý kvíz autorky knihy Someday Is Not a Day in the Week Sam Horn, který by vám měl vnést do všedních dní zase trochu pořádku.

Pravidla jsou následující: Vezměte si do ruky papír a tužku, nakreslete čtyři kvadranty a odpovězte si na následující otázky.

Čtverec č. 1: Co dělám a zároveň to dělat chci? Chodíte na procházky se psem, na taneční hodiny s partnerem nebo trávíte čas s dětmi? Zapište to.

Čtverec č. 2: Co chci dělat, ale nedělám to? Nemáte čas na své rodiče nebo přátele? Na čtení a jiné koníčky. A co třeba sport?

Čtverec č. 3: Co dělám, ale dělat nechci? Dojíždíte? Udržujete vztah, který nefunguje? Trávíte moc času na Netflixu nebo na Instagramu?

Čtverec č. 4: Co (už) nedělám, protože nechci? Přestali jste kouřit a máte z toho radost? Snažíte nakupovat ovoce bez plastových sáčků? Nechodíte každý večer na pivo a místo toho si raději čtete? Zaznamenejte to do tohoto čtverce.

Odpovědi ve čtverci 1 a 4 podle Sam Horn přispívají k vašemu štěstí, a měly by tedy být vašimi prioritami. Aktivity ve zbylých dvou kvadrantech k pocitům štěstí nepřispívají, zaměřit byste se tedy měli na to, jak se s těmito činnostmi (nebo nečinnostmi) vypořádat.

Příklad: Ve čtverci číslo 3 jste si zaznamenali, že nechcete trávit tolik času na sociálních sítích. Vaším dalším krokem (prioritou) by tedy mělo být najít způsob, jak toho docílit.

Na našem webu najdete nespočet  návodů, jak věci posunout dobrým směrem. Ať už se chcete zbavit závislosti na sítích, chcete začít cvičit, nebo se více vídat se svými blízkými. Stačí hledat.

Co jste psali do druhého a třetího kvadrantu? A v čem se vlastně chcete zlepšit? Napište nám na jakbytlepsi@forbes.cz nebo se o to s námi podělte v naší facebookové skupině. Mimochodem, už odebíráte náš newsletter?

Dnešní rada

Cestování
Co jíst a pít, abyste porazili jet lag

17

#459

Dnešní rada

Lifehack
Sedm tipů, jak se zlepšit ve scrabblu

21

#458

Dnešní rada

Plánování
Je pátek odpoledne a vám se nechce pracovat. Co s tím?

21

#457

Dnešní rada

Práce
Zapomeňte na feedback. Vaši podřízení potřebují něco jiného

17

#456

Dnešní rada

Práce
Prokrastinujete? Tak si stáhněte tato rozšíření na Chrome

23

#455

Dnešní rada

Motivace
Proč byste se měli chtít zlepšit jen o jedno procento

13

#454

Dnešní rada

Vztahy
Zeptejte se babičky, co dělala, když jí bylo tolik co vám

17

#453

Dnešní rada

Morning start
Nesnášíte vstávání? Tak si stáhněte tento playlist

27

#452

Dnešní rada

Organizace
Návod, jak se nevěnovat zbytečnostem

23

#451