Jak být lepší

Každý den jedna rada.

Dnešní rada

Jídlo
I jídlo, které máte v ledničce, vám může doma pomoct uklidit

17

#329

Ano, čtete správně. Tady je seznam divných, ale účinných způsobů, jak se doma zbavit nepořádku. A ano, přijde řada i na majonézu.

‒    Kukuřičný škrob je skvělý na mastné skvrny, zejména na materiálech, které normálně neperete, jako je třeba na semiš nebo hedvábí. Mastnotu vám dobře dostane i z koberců. Stačí ho na skvrnu nasypat a nechat ho den, nebo ještě lépe dva, působit.

‒    Kečup nebo tabasko vám zase pomůžou vyčistit zašlé nádobí a příbory z mědi a mosazi. Stačí je jimi potřít a nechat alespoň pět minut působit. Uvidíte, že se jim vrátí lesk.

‒    Bílé víno se vám bude hodit, když rozlijete to červené. Funguje totiž jako takový zmizík. Namočte si jím utěrku nebo papírový ubrousek a přiložte na skvrnu od červeného. Proces klidně několikrát opakujte, dokud skvrna úplně nezmizí.

‒    Vodka je zase oblíbená mezi kostyméry a krasobruslaři. Ale ne tak, jak si asi myslíte. Používají ji k čištění kostýmů, respektive k odstranění zápachů předtím, než je dají profesionálně čistit. Pokud máte podobný problém, třeba se společenským oděvem, dejte vodku do rozprašovače a jemně jím oblečení postříkejte. Prý to funguje, i když se chcete zbavit zatuchlého zápachu ve skříních.

‒    Pokud máte doma dřevěný nábytek, na kterém jsou vidět kolečka od hrnků a skleniček, pomůže vám majonéza a popel. Metoda je sice trochu nechutná, ale funguje skvěle. Z majonézy a popela (cigaretového nebo toho z krbu) vytvořte pastu a hadříkem ji roztírejte. Dřevo chytne druhý dech.

‒    Coca-Cola se vám zase bude hodit tehdy, když se vám ucpe odpad. Nebo v případě, že máte doma zrezlé nože. Obsahuje totiž kyselinu fosforečnou, která si s tím umí poradit. Pokud se rádi díváte autům pod kapotu, cola si poradí s mastnými skvrnami, co vám zůstávají na oblečení – stačí ji jen přidat do pračky.

–    Olivovým olejem pak vrátíte život gumovým a koženým botám, které po čase trochu ztrácejí lesk. Olejem také můžete oživit všechno dřevo – od prkýnek na krájení až po nábytek. Navíc skvěle odstraňuje papírové cenovky, čistí malířské štětce a promazává panty.

Dnešní rada

Peníze
Jak v obchodech neutratit víc, než musíte

24

#328

Dnešní rada

Lifehack
Výzva: Učte se. Alespoň pět hodin týdně

29

#327

Dnešní rada

Práce
Jak nevyhořet, když nemáte čas odpočívat

21

#326

Dnešní rada

Motivace
Tři ověřené způsoby, jak překonat prokrastinaci

25

#325

Dnešní rada

Zdraví
Výzva: Choďte. Každý den alespoň 10 minut

19

#324

Dnešní rada

Motivace
Proč průměrnost není překážkou úspěchu

17

#323

Dnešní rada

Plánování
Mýty o produktivitě, na které byste měli radši zapomenout

29

#322

Dnešní rada

Lifehack
Dnes je Mezinárodní den studentstva. Tak si trochu potrapte hlavu

18

#321

Dnešní rada

Vztahy
Co dělat, když vám dochází trpělivost

21

#320