Jak být lepší

Každý den jedna rada.

Dnešní rada

Cestování
Míříte na dovolenou? Tipy, jak zabavit děti v autě i na pláži

17

#577

Ať už se letos chystáte k moři, nebo do hor, buďte připraveni na chvíle, kdy se i vaše jinak nezastavitelná rodina začne nudit. Jak ji (a sebe) v těchto chvílích zabavit? Stačí mít v zásobě pár her, ke kterým nepotřebujete žádné propriety, jen sebe.

V autě

Jakmile frekvence dotazů „Kdy už tam budem?“ přesáhne vámi tolerovanou mez, zahrajte si s osazenstvem auta hru, při které budete po cestě hledat čísla od jedné do stovky (nebo tisíce – záleží na trpělivosti). Hledejte je na poznávacích značkách, billboardech, ukazatelích a jiných cedulích. Zakázané jsou telefony i knížky. Vítěze určí mezní číslo.

Alternativou k číslům jsou značky nebo typy aut. Děti můžou dostat za úkol hledat červené škodovky a pokaždé, když ji spatří, získají bod.

Další hra, která vás může při cestě v autě zabavit, jsou Pravidla. Všichni vymyslí jedno, například: když vás předjede auto, musíte všichni říct nahlas jeho barvu. Postupně pravidla přidávejte a body počítejte podle toho, kdo je schopen je všechna dodržovat. Pozor, ať se nedostanete do minusu.

V letadle

Lety bývají náročné i pro dospělé, natožpak pro děti. Nezapomeňte si proto s sebou vzít tužku a papír. Společně s dětmi, které už umějí kreslit, si můžete zahrát obrázkovou doplňovačku. Pravidla jsou jednoduchá – na prázdnou stránku nakreslíte tvar/objekt a necháte své ratolesti, aby dokreslily zbytek. Vysvětlete jim ale, že nejde o nácvik abstraktní malby.

Při dlouhém letu můžete být kreativnější a dát dětem seznam věcí, které by měly v průběhu letu najít. Někoho, kdo spí s maskou na očích, člověka, jenž poslouchá hudbu, nebo spolucestujícího, který si sundal boty. Vyhrává ten, komu se podaří splnit celý seznam.

Na pláži / na výletě

Hra s názvem Zakázaná slova vás zabaví nejen na pláži, ale třeba i při výšlapu na horský hřeben. Jde v ní o to, že si společně jako rodina zakážete slova, která nebudete moct ve vámi vymezeném čase použít. V případě pláže doporučujeme slova, jako je moře/písek/ano/ne, na horách zase třeba trasa/hory/nebe/boty. Uvidíte, že se zapotíte i vy. 


Co s dětmi na cestách hrajete vy? Dejte nám vědět na jakbytlepsi@forbes.cz nebo se o to podělte v naší facebookové skupině. Mimochodem, už odebíráte náš nedělní newsletter?

Dnešní rada

Práce
Rozdíl mezi dobrým a skvělým lídrem? Delegování

16

#576

Dnešní rada

Zdraví
Lepší nálada a paměť. Důvody, proč byste si dnes měli zacvičit

22

#575

Dnešní rada

Lifehack
Bambusové kelímky nekupujte. Nejsou ekologické a škodí zdraví

21

#574

Dnešní rada

Vztahy
Pozvěte kamaráda na večeři nebo na skleničku. Dnes je jejich den

15

#573

Dnešní rada

Motivace
Přestaňte o svých snech jen mluvit a splňte si je. Teď

31

#572

Dnešní rada

Nezařazené
Máte problémy s usínáním? Dejte si horkou vanu

16

#571

Dnešní rada

Lifehack
Jste ve stresu? Věnujte se domácím mazlíčkům

13

#570

Dnešní rada

Práce
Trik na překonání prokrastinace: odpusťte si

16

#569

Dnešní rada

Cestování
Chcete si dovolenou užít? Zahrajte si na reportéry

14

#568