Jak být lepší

Každý den jedna rada.

Dnešní rada

Motivace
Návod, jak zvládnout svátky, když nejste ve vánoční náladě

15

#355

Vánoční večírky, rodinná setkání, drinky s kamarády, a hlavně všudypřítomná dobrá nálada. Pokud se vám letos ještě nepodařilo nasát vánoční atmosféru, nezoufejte. Tohle jsou věci, na které byste měli myslet, i když byste si nejraději zalezli do postele a svátky úplně zaspali.

Nejste v tom sami

Možná vás dobře naladění lidé v obchodních centrech nutí generalizovat, ale nebojte, špatnou náladu (nebo spíš vánoční nenáladu) nemáte jen vy. Období svátků je obecně extrémně stresující – máme více práce, sháníme dárky, bilancujeme. A to, přiznejme si, není nic příjemného. Když si uvědomíte, že na to nejste sami, budete sváteční období zvládat o to lépe.

Dovolte si říct ne

Ne, opravdu o nic nepřijdete, když nedorazíte na firemní vánoční večírek. Pokud vám tyto akce nedělají dobře, ale vy o ně stejně nechcete přijít, stanovte si dopředu, jak dlouho na nich budete. Hodinu? Skleničku? Hlavně se do ničeho nenuťte, pokud by vám to mělo před Vánocemi ještě přitížit.

Najděte si Grinche parťáka

Pokud jste ze svátků ve stresu, není nic lepšího než si najít někoho, komu o tom můžete říct. A ještě lepší je, když je daný člověk naladěný, nebo spíš nenaladěný, stejně jako vy. Můžete si Vánoce alespoň trochu odlehčit. Uvidíte, že si je trochu víc užijete.

Nebojte se experimentovat

Stejné druhy cukroví, podobné dárky, stejní lidé. Těžko vypadnete ze sváteční rutiny, kvůli které jste ve stresu, když nic nezměníte. Nebojte se proto zkusit něco nového – nový recept, výrobu dárků nebo návštěvu půlnoční místo pohádek. Fantazii se meze nekladou!

Omezte pití

Pokud se necítíte ve své kůži, alkohol to může ještě zhoršit. Obzvlášť když se probudíte ráno s kocovinou. I když je o svátcích snadněji dosažitelný, hlídejte si, kolik ho vypijete. Návod na zdravé svátky je jasný: odpočinek, hodně spánku a pohybu.

Dávejte zpátky

Vánoce jsou ideální příležitost, kdy být štědrý. Ukázalo se navíc, že nám to může dost pomoct, právě třeba když se necítíme úplně nejšťastnější. Pomozte kamarádovi sestavit nové police, upečte s kolegyní cukroví nebo nalévejte polévku potřebným. Třeba díky tomu na chvilku zapomenete na to, co vás tak stresuje.

Dnešní rada

Lifehack
Zabalte to! Ekologicky

19

#354

Dnešní rada

Lifehack
Potřebujete si něco zapamatovat? Tak si to nakreslete

18

#353

Dnešní rada

Práce
Aplikace, díky kterým budete produktivnější

29

#352

Dnešní rada

Motivace
Jak být šťastný téměř v každé situaci

49

#351

Dnešní rada

Techhack
Nestačí vám data? Tady jsou triky, jak jich mít dost i na konci měsíce

16

#350

Dnešní rada

Vztahy
Cítíte se dobře, když se ostatním nedaří? Netrestejte se

14

#349

Dnešní rada

Lifehack
Otázka, kterou si musíte položit před každým rozhodnutím

25

#348

Dnešní rada

Zdraví
Jak si užít zimu, i když ji vlastně nesnášíte

17

#347

Dnešní rada

Vztahy
Máte pocit, že nejste dost dobří? Tady je trik Michelle Obama

21

#346