Jak být lepší

Každý den jedna rada.

Dnešní rada

Work-life balance
Nechávejte práci v práci. Doslova

19

#505

Pracujete i mimo pracovní dobu? Nejenže jste kvůli tomu pravděpodobně ve větším stresu, ale také se tím vystavujete velkému množství zdravotních rizik – od deprese až po kardiovaskulární problémy.

Naštěstí existuje způsob, jak tento zvyk, který vás nutí kontrolovat pracovní e-maily i před spaním a hned po probuzení, překonat. Jak na to, radí autor knihy Passion & Purpose: Stories from the Best and Brightest Young Business Leaders John Coleman.

Jeho rada zní jednoduše: Nechávejte práci v práci. Doslova. Možná vám to zní moc triviálně, ale podívejte se, co všechno to v praxi může znamenat.

– Pokud pracujete na notebooku, nenoste si ho s sebou domů. Pokud si myslíte, že se bez něj doma neobejdete, zvažte koupi jiného, čistě nepracovního zařízení.

– Jestli máte tendenci si domů přinášet desky s aktuálními pracovními úkoly, nechte je na svém pracovním stole. Jakmile nebudete mít k práci přístup, nebudete ji dělat, připomíná Coleman.

– V osobním telefonu si smažte všechny pracovní aplikace – od e-mailu až po Slack. Ze začátku asi bude těžké si na to zvyknout, po nějaké chvíli ale uvidíte, že jste po práci (i před prací) v daleko větším klidu.

Pracovní telefon si neberte domů a nechte ho v kanceláři nebo si minimálně ztlumte upozornění.

Nahání vám výčet husí kůži? Tak si vzpomeňte na chvíle, kdy byl problém opravdu tak urgentní, že vyžadoval vaši účast. Zamyslete se nad tím, kdy skutečnost, že jste si daný e-mail přečetli ještě před spaním, k něčemu vedla. Přemýšlejte, kdy a jestli vůbec na vaší odpovědi na Slacku závisel osud celé firmy. Lepší?

Jak se stresu z práce zbavujete vy? Podělte se o to s ostatními a napište nám na jakbytlepsi@forbes.cz nebo do naší facebookové skupiny. Mimochodem, už odebíráte náš newsletter?

Dnešní rada

Práce
Chcete udělat kolegům radost? Tak přestaňte mluvit

19

#504

Dnešní rada

Práce
Proč byste měli chtít sedět vedle hvězdy kanceláře

13

#503

Dnešní rada

Organizace
Nezmeškejte žádnou schůzku. Tipy, jak si vyladit Google kalendář

13

#502

Dnešní rada

Motivace
Jak vychovat dítě, které mění svět, radí otec držitelky Nobelovy ceny Malály

11

#501

Dnešní rada

Meditace
Cvičení, díky nimž si zlepšíte pozornost a soustředění

30

#500

Dnešní rada

Motivace
Co dělat v pátek, abyste v pondělí přišli do práce s větší chutí

18

#499

Dnešní rada

Práce
Ani auto, ani městská doprava. Zítra jeďte do práce na kole

14

#498

Dnešní rada

Práce
Chcete na ostatní udělat dojem? Zapamatujte si jejich jména

15

#497

Dnešní rada

Motivace
Zlepšete se jednoduše, rychle, zdarma, a v čemkoli chcete

40

#496