Jak být lepší

Každý den jedna rada.

Dnešní rada

Techhack
Nepřihlašujte se přes Facebook do jiných aplikací

16

#284

Na konci září došlo na Facebooku k rozsáhlému úniku dat. Ten se podle všeho dotkl více než 50 milionů uživatelů a i přesto, že to vedení společnosti nepotvrdilo, existuje jistá pravděpodobnost, že se hackeři dostali i k datům z aplikací, které umožňují login právě pomocí facebookového účtu. A je jedno, jestli jde o Instagram, Spotify, Tinder, Airbnb, nebo Pinterest.

Odborníci se shodují na tom, že složitost Facebooku a jeho propojenost s ostatními aplikacemi je na jednu stranu uživatelsky výhodná, na druhou stranu ale představuje v rámci ochrany vašich dat nebezpečí. Řešení? Nepřihlašujte se do jiných aplikací pomocí svého facebookového profilu.

Místo toho si pro každou stránku vytvořte jedinečné, silné heslo a to pak umístěte do password manageru, tedy do softwaru nebo aplikace, které umožňují uchovávání a vytváření hesel. Tady je seznam těch nejlepších, které udrží vaše hesla v bezpečí.

Pokud nevíte, jak si takové silné, obtížně prolomitelné heslo vytvořit, řiďte se radou amerického kryptografa Bruce Schneiera: Vymyslete si dobře zapamatovatelnou větu, jež odkazuje k nějakému zážitku nebo situaci, co jen tak nepustíte z hlavy, a z ní si heslo odvoďte. Například z věty „Když mi bylo sedm, moje sestra hodila mého plyšového králíčka do záchodu“ vytvořte heslo Kmb7,mshmpkdz. Kdokoli další to jen těžko dešifruje a vy a vaše data budete v bezpečí. Nebo použijte některý z generátorů silných hesel.

Dnešní rada

Plánování
Jak se přestěhovat a nezešílet u toho

14

#283

Dnešní rada

Jídlo
Ovoce a zelenina, které jste pravděpodobně skladovali špatně

17

#282

Dnešní rada

Vztahy
Chcete, aby si vás druzí oblíbili? Tak se ptejte

23

#281

Dnešní rada

Zdraví
Výzva: Podívejte se, co máte v koši

18

#280

Dnešní rada

Work-life balance
Je víkend. Okamžitě přestaňte pracovat

17

#279

Dnešní rada

Motivace
Dnes a zítra jsou volby. Na co byste tedy neměli zapomenout?

19

#278

Dnešní rada

Techhack
Jak se neztratit v závalu záložek v prohlížeči

18

#277

Dnešní rada

Práce
Systém práce–chůze–práce a proč byste ho měli zkusit

16

#276

Dnešní rada

Motivace
Den blbec? Pět kroků, jak ho překonat

15

#275