Jak být lepší

Každý den jedna rada.

Dnešní rada

Organizace
Nezmeškejte žádnou schůzku. Tipy, jak si vyladit Google kalendář

13

#502

Závisí váš pracovní život na Google kalendáři? Tak mrkněte na následující triky, které vám v něm ulehčí práci a díky nimž už nezapomenete na žádnou důležitou schůzku.

Celý den na obrazovce: Abyste na obrazovce počítače viděli celý svůj den a nemuseli scrollovat až na jeho konec, jděte do Nastavení – Hustota údajů a barva – Vysoká hustota údajů. Na telefonu zmenšíte hustotu údajů pouhým stažením prstů.

Denní agenda v e-mailu: Upozornění ohledně nadcházejících událostí si nastavíte v Nastavení, kde kliknete na svůj výchozí kalendář a zvolíte možnost Obecná oznámení. Pokud chcete dostávat e-maily se shrnutím celodenní agendy, klikněte na položku Denní plán. Ten vám přijde v 5:00 ráno.

Nezobrazovat víkendy: Máte většinu povinností v průběhu pracovního týdne? Tak si nastavte, aby se vám v kalendáři nezobrazovaly víkendy. Nebudete mít tendenci si na ně nic plánovat. Klikněte na tlačítko umístěné hned vedle Nastavení a odškrtněte možnost Zobrazovat víkendy.

Vlastní uspořádání týdne: Pokud chcete zobrazovat kalendář jen tři dny dopředu, tedy od pondělí do středy, od středy do soboty atd., jděte do Nastavení – Nastavení vlastního zobrazení a zvolte počet dnů, které chcete před sebou vidět. Je to ideální nastavení v případě, když se nechcete stresovat úkoly na pátek už v pondělí.

Větší prostor: Tři linky v levém horním rohu vám umožní roztáhnout kalendář přes celou obrazovku. Jakmile zase kliknete na šipku v pravém dolním rohu, zmizí vám lišta s přídavnými Google doplňky. Kalendář tak budete mít přes celou obrazovku a budete se moci na něj lépe soustředit.

Světový kalendář: Míváte schůzky s vedením firmy, která má sídlo v zahraničí? Nastavte si v kalendáři, aby vám kromě místního času ukazoval i čas na daném místě. Jděte do Nastavení – Zobrazovat sekundární časové pásmo. Čas se vám bude poté zobrazovat v levé liště.

Klávesové zkratky: Denního zobrazení dosáhnete stisknutím klávesy „1“ nebo „d“. Týden zobrazíte pomocí „2“ nebo „w“ a měsíc překvapivě tlačítky „3“ a „m“. Náhled celého roku uvidíte po stisknutí „y“, agenda se ukáže s písmenem „a“. Pokud hledáte konkrétní datum, zmáčkněte „g“.

Barvy: Události si v kalendáři můžete i barevně odlišovat, například podle toho, zda se týkají práce, péče o domácnost nebo osobních schůzek. Barvy přidáte jednoduše kliknutím pravého tlačítka.

Událost duplikujte nebo ji pravidelně opakujte: V případě, kdy chcete vytvořit stejnou událost – s totožným časem, místem konání a hosty, klikněte na událost, zvolte „tři tečky“ a vyberte „duplikovat“. V případě, že se událost pravidelně opakuje, změňte její nastavení z „Neopakuje se“ na vámi stanovenou frekvenci.

K události přidejte soubor: Měli by si účastníci vaší události před ní přečíst instrukce nebo zhlédnout video? Přidejte událost – klikněte na položku Další možnosti a pak klikněte na ikonku kancelářské svorky.

Dnešní rada

Motivace
Jak vychovat dítě, které mění svět, radí otec držitelky Nobelovy ceny Malály

11

#501

Dnešní rada

Meditace
Cvičení, díky nimž si zlepšíte pozornost a soustředění

30

#500

Dnešní rada

Motivace
Co dělat v pátek, abyste v pondělí přišli do práce s větší chutí

18

#499

Dnešní rada

Práce
Ani auto, ani městská doprava. Zítra jeďte do práce na kole

14

#498

Dnešní rada

Práce
Chcete na ostatní udělat dojem? Zapamatujte si jejich jména

15

#497

Dnešní rada

Motivace
Zlepšete se jednoduše, rychle, zdarma, a v čemkoli chcete

40

#496

Dnešní rada

Morning start
Chcete být produktivní? Vyzkoušejte mnišská rána

16

#495

Dnešní rada

Techhack
Jak se vyhnout všudypřítomným spoilerům

12

#494

Dnešní rada

Lifehack
Sami a bez telefonu – jak v supermarketu koupit jen to, co potřebujete?

9

#493