Jak být lepší

Každý den jedna rada.

Dnešní rada

Plánování
Pět nejžádanějších dovedností podle LinkedInu a jak na nich zapracovat

28

#381

Jaké jsou pracovní dovednosti budoucnosti? Čeho si na svých zaměstnancích šéfové nejvíce cení a na čem byste měli v tomhle roce zapracovat, aby se o vás na profesní sociální síti LinkedIn (a nejen na ní) všichni poprali?

Tohle je podle LinkedInu top pět „soft-skills“, díky kterým v tomhle roce zazáříte. Jsou řazeny vzestupně, až k té nejoceňovanější.

5. Time management

Včasné odevzdávání, dodržování deadlinů a dochvilnost – to všechno se skrývá pod pojmem time management.  Jak se v něm zlepšit? Rozhodně se nesnažte vstávat v pět hodin ráno jen proto, že to tak dělají ostatní, a zaměřte se spíše na to, kdy se vám samotným pracuje nejlépe. Dochvilnost si nacvičte pomocí těchto minihacků a čas si ušetřete třeba tímto dvouminutovým pravidlem. Pokud vám organizace času dělá velký problém, podívejte se na tyto online kurzy LinkedInu, které jsou po celý leden zdarma.

4. Přizpůsobivost

Umět vystoupit z komfortní zóny, a být tak flexibilní, to je dovednost, na které byste určitě měli pracovat. Hlavně pokud cítíte, že vám dělají změny v práci problém. Díky této schopnosti si budete otevírat dveře, a budete se tak profesně posouvat. Jak si dovednost nacvičit? Rozhodně si dejte tento kurz „strategického přizpůsobování“ a uvědomte si, že umět více věcí průměrně je možná ta správná cesta.

3. Spolupráce

Jste takzvaní pracovní sólisté? Chyba. Umět spolupracovat v týmu je must have dovednost téměř každé profese. Tady máte návod na to, jak pracovat s někým, kdo vás opravdu štve, a tady zase obecnější rady, jak vycházet s blbci – protože i s těmi musíte v práci vyjít. Na škodu nebude pustit si tento nebo tento LinkedIn online kurz týmové spolupráce.

2. Schopnost přesvědčit

Umíte dostat ostatní na svou stranu? Dokážete se prosadit? Ne? Tak vyzkoušejte tyto klasické psychologické taktiky, které vám v tom mohou pomoci. Nebo si dejte tento přesvědčovací kurz. Uvidíte, že schopnost „prodat se“ pak přinese své ovoce.

1. Kreativita

Není asi divu, že dovednost přicházet s vlastními a originálními nápady se umístila na prvním místě. Uvědomte si, že klíčem ke kreativnímu myšlení je dobře zvládnutý work-life balance, tedy volno od práce, během kterého s nápady přicházíte. Pokud se cítíte „zaseknutí“ a nic nového vás nenapadá, podívejte se na tyto triky, jak v sobě spícího kreativce probudit. A pak si dejte třeba tento online kurz.

Jaké dovednosti jsou v práci podle vás nejdůležitější? A jak na nich pracujete? Napište nám na jakbytlepsi@forbes.cz nebo do naší facebookové skupiny. Mimochodem, už odebíráte náš newsletter?

Dnešní rada

Meditace
Naše kapacita je omezená. Tak se nestresujte zbytečnostmi

47

#380

Dnešní rada

Organizace
Pětiminutová výzva, díky které budete mít doma větší pořádek

24

#379

Dnešní rada

Meditace
Nemáte čas na meditaci? Zkuste ji ve sprše

26

#378

Dnešní rada

Zdraví
Jak se donutit běhat, když je venku tma a zima

16

#377

Dnešní rada

Organizace
Systém pro neorganizované: bullet journaling

23

#376

Dnešní rada

Motivace
Sedm věcí, které vás udělají lepšími

22

#375

Dnešní rada

Práce
Kam si sednout na poradě, aby vás všichni poslouchali

14

#374

Dnešní rada

Lifehack
Jak správně uskladnit vánoční světýlka?

15

#373

Dnešní rada

Lifehack
Když nevíte, co dělat, dejte si čaj

30

#372