Jak být lepší

Každý den jedna rada.

Dnešní rada

Motivace
Podcasty, které by neměly uniknout vaší pozornosti

38

#337

Podcasty jsou skvělé. Můžete je poslouchat cestou do práce, při vaření nebo hned ráno po probuzení. Krásně vám vyplní chvíle, které byste jinak strávili v módu autopilota. Tohle je seznam těch nejlepších, které by vám rozhodně neměly uniknout.

Chci se zdokonalit v cizím jazyce

Vyzkoušejte třeba English Espresso, podcast, který vychází každý den v krátkých, zhruba pětiminutových, lekcích. Vedle nešlápnete ani s pořadem British Council nebo s podcastem BBC, který ve zhruba tříminutových dílech rozebírá konkrétní anglickou frázi. Španělsky se zase naučíte s podcastem Espaňolitos nebo s Duolingo Spanish Podcast. Němčinu si můžete procvičit posloucháním německých zpráv, které autorka čte pomaleji, než je obvyklé, a pokud se učíte jiný jazyk, projděte Spotify, YouTube nebo Apple Music. Materiálu je tolik, že ani nebudete vědět, kde začít.

Chci být produktivnější

Zkuste Optimal Living Daily, show kouče produktivity Tima Ferrise nebo třeba podcast webu Lifehacker The Upgrade. Pokud se cítíte neorganizovaní, Organize Mindfully bude přesně pro vás. A jestli nedokážete dotahovat úkoly až do konce, poslechněte si některou z epizod podcastu Getting Things Done od Davida Allena nebo The 5AM Miracle Jeffa Sanderse.

Chci být šťastnější

Pokud vám po ránu chybí motivace, dejte si podcast autorky Gretchen Rubin Happier, která vás i v nejhorší náladě přesvědčí, že je na světě vlastně hezky. Stejně poslouží i Science of Happiness nebo Live Happy Now. An Audio Guide to Happiness vám zase prozradí, že být šťastný je dovednost, která se dá naučit.

Chci žít jako minimalista

Do zásad udržitelnějšího a minimalističtějšího života vás zasvětí podcast The Minimalists. O tom, že „tohle možná budu ještě někdy potřebovat“, je jen fráze, vás přesvědčí moderátorky z Be Uncluttered. A to, že méně je více, vám řekne třeba i podcast The Art of Simple.

Chci jít s dobou

Chcete nahlédnout do zákulisí ISIS a terorismu? Tak si dejte emotivní a silný podcast Caliphate The New York Times. Chcete se zlepšit a jít trochu pod povrch základních lidských motivů? Tak to bude podcast CBC Personal Best přesně pro vás. Nebo se chcete zasmát? Dejte si brooklynskou life show 2 Dope Queens. Nebo jestli chcete proniknout do světa emancipovaných žen, poslechněte si na rozhovorech založený podcast The Guilty Feminist. Ukojit svou zvědavost zas můžete s podcastem Getting Curious with Jonathan Van Ness.

Mám rád/a české podcasty

Jestli vám vyhovují spíš české podcasty, rozhodně si dejte ten náš, Forbes Radio, kde najdete rozhovory s inspirativními lidmi. Proti proudu by vás v tomhle ohledu taky neměl zklamat. Pokud večer nestíháte zprávy, dohnat je můžete s podcastem ČT24 nebo s Českým rozhlasem Plus.

Jaké podcasty posloucháte vy? Napište nám na jakbytlepsi@forbes.cz nebo do naší facebookové skupiny. Mimochodem, už odebíráte náš newsletter?

Dnešní rada

Cestování
Věci, které byste si nikdy neměli zapomenout vzít na dlouhý let

22

#336

Dnešní rada

Motivace
Adventní výzva: Místo braní dávejte

23

#335

Dnešní rada

Práce
V práci nikdy nebudete stíhat. Tak se s tím smiřte

24

#334

Dnešní rada

Vztahy
Vezměte babičku na kafe. A dědu na pivo

27

#333

Dnešní rada

Vztahy
Otázka, díky které prolomíte ledy každé konverzace

23

#332

Dnešní rada

Motivace
Pět věcí, které byste měli udělat jinak, pokud se necítíte produktivní

27

#331

Dnešní rada

Plánování
Jak vybrat ten nejlepší vánoční dárek

23

#330

Dnešní rada

Jídlo
I jídlo, které máte v ledničce, vám může doma pomoct uklidit

17

#329

Dnešní rada

Peníze
Jak v obchodech neutratit víc, než musíte

24

#328