Jak být lepší

Každý den jedna rada.

Dnešní rada

Meditace
Pokud nemáte čas na meditaci, zaposlouchejte se do okolí

24

#478

Jestli si nejste schopni ve svém programu vyhradit půl hodiny denně na meditaci, nezoufejte. Praktikovat ji (i když v trochu pozměněné formě) můžete i při cestě do práce v autobuse, v kanceláři nebo u skleničky vína na balkoně.

Jediné, co musíte dělat, je poslouchat a všímat si zvuků okolo sebe. Tak budete praktikovat mindfulness neboli všímavost, tedy schopnost soustředit se pouze na jednu aktivitu v daný čas. V praxi to znamená, že si nezacpete uši sluchátky, jak jste zvyklí, ale budete naopak aktivně vnímat všechny šumy, které se okolo vás míhají.

Houkající sanitka v dálce, brzdění autobusu, rozhovor spolujezdců, švitoření ptáčků, pohyb lesa, cvakání klávesnice, hučení počítače, telefonní hovory, křik dítěte, zvuky letadel. To vše k sobě necháte přistoupit a budete se snažit všechny tyto zvuky plně vnímat.

Poslouchat můžete pět minut, ale klidně jen minuty dvě. Myslete na to, že byste neměli nechat svou mysl příliš odbíhat od vnímaných zvuků. Smyslem mindfulness je mít svou pozornost stoprocentně pod kontrolou. Jakmile tedy odběhnete myšlenkami někam pryč, zkuste se vždy vrátit k aktivnímu poslouchání zvuků ve svém okolí.

Jak to šlo, nám dejte vědět na jakbytlepsi@forbes.cz nebo se o to podělte v naší facebookové skupině. Mimochodem, už odebíráte náš newsletter?

Dnešní rada

Digidetox
Jak si nastavit telefon, abyste na Instagramu strávili jen 10 minut denně

17

#477

Dnešní rada

Práce
Docházejí vám nápady? Vyměňte si místo s kolegou

16

#476

Dnešní rada

Lifehack
Proč J. K. Rowling píše rukou a vy byste měli také

17

#475

Dnešní rada

Práce
Výzva: Týden bez zrušených schůzek

17

#474

Dnešní rada

Lifehack
Nemáte čas na přátele? Dejte si kávu na dálku

15

#473

Dnešní rada

Cestování
Nevíte, kdo jste? Odjeďte do zahraničí

30

#472

Dnešní rada

Peníze
Jak a kam přispět na katedrálu Notre-Dame

11

#471

Dnešní rada

Jídlo
Uspořádejte si kuchyň jako profesionální šéfkuchaři

16

#470

Dnešní rada

Lifehack
Pravidlo 50/50, které vám posílí paměť

22

#469