Jak být lepší

Každý den jedna rada.

Dnešní rada

Motivace
Přestaňte o svých snech jen mluvit a splňte si je. Teď

31

#572

Zavřete oči a zamyslete se nad tím, co jste vždycky chtěli udělat. Rozjet svůj vlastní byznys? Začít psát knihu? Skoncovat se svým hrozným zlozvykem? Odjet na druhý konec světa pomáhat lidem, kteří neměli takové štěstí jako vy?

Teď oči otevřete a popravdě si řekněte, kolik z toho jste udělali. Pokud o něčem stále jen mluvíte, ale svým slovům nejste schopni dostát, je třeba změnit strategii. Teď.

Krok č. 1 –  zamyslete se nad tím, proč jste se ještě nepohnuli z místa

To, že jste svůj sen/plán ještě neuskutečnili, má své důvody. Zkuste proto přemýšlet nad tím, co vám brání v jeho splnění. Bojíte se neúspěchu? Nechcete měnit svůj životní styl? Myslíte si, že na to nemáte? A hlavně, pokud se vám nechce v životě dělat žádnou změnu, má smysl se za snem vůbec hnát?

Jakmile identifikujete důvody, kvůli kterým o svých snech zatím jen mluvíte, budete schopni pohnout se z místa. Třeba zjistíte, že po dané věci vlastně vůbec netoužíte, nebo si uvědomíte, jaké pocity (nebo třeba i lidé) vás brzdí od jejího naplnění.

Krok č. 2 – řekněte si, co přesně chcete

Zjistili jste, že váš sen vlastně není vůbec váš? Skoncujte s ním a přestaňte se užírat myšlenkou, že ho nikdy nenaplníte – nikdy jste to totiž ani nechtěli. Místo toho se zamyslete nad tím, co opravdu chcete. Upřímně a bez toho, abyste se ve své hlavě dělali lepšími.

Pokud jste naopak i po prvním kroku stále přesvědčeni, že si chcete sen splnit, připravte se na akci.

Krok č. 3 – sepište si kroky, které povedou ke splnění cíle

Cíl byste měli. Teď je třeba pochopit, co všechno k jeho naplnění musíte podniknout. Sepište si proto na papír konkrétní kroky, které budete následovat.

Mluvíte o tom, že opustíte práci a rozjedete vlastní byznys? Konkrétní kroky mohou vypadat třeba takto: Udělejte si přehled ve financích a spočítejte si, jak dlouho vydržíte bez pravidelného příjmu. Zhodnoťte situaci na trhu a promyslete, zda má váš byznys šanci na úspěch, zhotovte byznysplán, sejděte se s někým, kdo už podniká, atd.

Krok č. 4 – uvědomte si, že nikdy nebude ten správný čas

„Přestaňte čekat na ten správný čas. Ten nebude nikdy,“ připomíná Thomas Oppong na publikační platformě Medium. Pokud si myslíte, že se někdy ocitnete v situaci, která bude vašemu plánu – ať už je jakýkoli – nahrávat, mýlíte se.

Vždy se najdou překážky, kvůli kterým se bude zdát, že pro váš projekt není ta správná doba. Nikdy nebude konstelace podmínek perfektní, proto na tyto chvíle nečekejte, a to, po čem toužíte, udělejte teď.

Prostě teď.

Dnešní rada

Nezařazené
Máte problémy s usínáním? Dejte si horkou vanu

16

#571

Dnešní rada

Lifehack
Jste ve stresu? Věnujte se domácím mazlíčkům

13

#570

Dnešní rada

Práce
Trik na překonání prokrastinace: odpusťte si

16

#569

Dnešní rada

Cestování
Chcete si dovolenou užít? Zahrajte si na reportéry

14

#568

Dnešní rada

Práce
Šedesátivteřinové pravidlo, které oživí každý mítink

13

#567

Dnešní rada

Lifehack
Co dělat, aby se vám při důležitých vystoupeních netřásl hlas

13

#566

Dnešní rada

Práce
Pět způsobů, jak zlepšit vztah se svým šéfem

9

#565

#564

Dnešní rada

Cestování
Nejlepší čtení na dovolenou? Knížka z místa, kam jedete

10

#563