Jak být lepší

Každý den jedna rada.

Dnešní rada

Lifehack
Připravte se dopředu. Jak reagovat, když dostanete nevhodný dárek

18

#358

Co byl ten nejnevhodnější dárek, který jste kdy dostali? A pamatujete, jak jste se u jeho rozbalování tvářili? Tady jsou tipy a triky, jak na sobě nenechat zklamaný obličej znát a jak toho druhého neurazit.

–     Ať už je dárek, který dostanete, jakkoli hrozný nebo nevhodný, pokuste se odpoutat od balíčku samotného a myslete spíš na osobu, která vám ho dala. Zamyslete se nad tím, co všechno musela podstoupit, aby se k vám dárek vůbec dostal – uvědomte si, že tam minimálně sehrálo roli nějaké přeplněné obchodní centrum. A to už za ocenění rozhodně stojí.

–     Pokuste se na dárku vyzdvihnout všechna pozitiva. A to i když pod stromečkem najdete vysavač a čekali jste spíš dovolenou. I přes to, že dárek není přesně podle vašeho gusta, zkuste přemýšlet nad tím, co všechno s tím můžete dělat a v čem vám ulehčí život. Další černé ponožky? Bezva, těch není nikdy dost. Kniha o tom, jak si užít single život? Třeba se alespoň zasměju. Souprava kýčovitých hrníčku? Ale ty barvy! Chápete, kam tím míříme? Na všem se dá najít to dobré.

–     Pokud vám to přesto nepůjde, vyzdvihněte alespoň nějakou výraznou vlastnost dárku a prezentujte ji v dobrém světle. „Ta šála je tak barevná!“ „To je tak praktické, to jsem dlouho potřeboval/a!“ Pozor ale! Zkuste najít vhodnou míru nadšení, abyste podobný dárek nedostali i příští rok.

–     A hlavně, myslete na to, že o dárcích Vánoce vlastně vůbec nejsou. Sice si je dáváme, ale nemělo by to být primárně o nich. Užijte si čas, který trávíte se svými blízkými, a dobré, povedené dárky berte spíš jako bonus.

A pokud byste se chtěli podívat na to, jak zklamání maskují profesionálové, pusťte si tohle skvělé video Benedicta Cumberbatche:

Máte vy nějakou speciální techniku? Napište nám na jakbytlepsi@forbes.cz nebo do naší facebookové skupiny. Mimochodem, už odebíráte náš newsletter?

Dnešní rada

Jídlo
Recept na skvělé Vánoce? Pomerančová polévka!

19

#357

Dnešní rada

Meditace
Proč byste se k sobě měli chovat jako ke svému nejlepšímu příteli

20

#356

Dnešní rada

Motivace
Návod, jak zvládnout svátky, když nejste ve vánoční náladě

15

#355

Dnešní rada

Lifehack
Zabalte to! Ekologicky

19

#354

Dnešní rada

Lifehack
Potřebujete si něco zapamatovat? Tak si to nakreslete

18

#353

Dnešní rada

Práce
Aplikace, díky kterým budete produktivnější

28

#352

Dnešní rada

Motivace
Jak být šťastný téměř v každé situaci

48

#351

Dnešní rada

Techhack
Nestačí vám data? Tady jsou triky, jak jich mít dost i na konci měsíce

16

#350

Dnešní rada

Vztahy
Cítíte se dobře, když se ostatním nedaří? Netrestejte se

14

#349