Jak být lepší

Každý den jedna rada.

Dnešní rada

Práce
Prokrastinujete? Tak si stáhněte tato rozšíření na Chrome

23

#455

Prokrastinace je hlavním nepřítelem hluboké práce a stavu flow, tedy ničím nerušeného soustředění. Pokud vám při ní dělá problém se soustředit, stáhněte si na svůj prohlížeč Chrome následující rozšíření, která by vám měla s produktivitou pomoci.

Todoist

Je rozšíření, do kterého si můžete zaznamenat všechny úkoly, které na daný den máte, a postupně si je po splnění odškrtávat. Výhoda? Jakmile před sebou uvidíte, co všechno musíte stihnout, pravděpodobně si rozmyslíte, zda otevřít Facebook je ten nejlepší nápad.

Stay Focused

Má za cíl přesně to, co má v názvu. Toto rozšíření vám umožní blokovat časpožírající stránky nebo je alespoň časově omezit. Podobně funguje i FocusMe, které kromě blokování stránek nabízí i Pomodoro časovač, tedy odpočet 25 minut, během kterých se musíte plně soustředit na práci a na nic jiného.

Noisly

Noisly zase nabízí několik zvuků, které vám pomůžou se na práci lépe soustředit. Vybírat si můžete mezi zvuky deště, bouřky nebo třeba větru. Svůj ideální mix si k hluboké práci můžete sestavit sami podle vlastních preferencí.

Forest

Další rozšíření, které funguje na principu Pomodoro techniky. Nastavte si časovač a po dobu 25 minut se soustřeďte. Odměna? Za vaši ničím nerušenou práci vám vyroste stromeček.

Win the Day

Díky tomuto rozšíření budete moci sledovat, jak se vám daří plnit stanovené cíle. Můžete si je stanovit až na několik týdnů dopředu a rozepsat si, jaké dílčí kroky povedou k jejich splnění.

News Feed Eradicator for Facebook

Dělají vám největší problém sociální sítě? Tak si stáhněte News Feed Eradicator, který například z Facebooku a LinkedInu maže veškerý obsah hlavních stránek a nahrazuje ho citáty, které by vás na rozdíl od běžných příspěvků měly motivovat k práci.

Jaké rozšíření používáte vy? Napište nám na jakbytlepsi@forbes.cz nebo se o to s námi podělte v naší facebookové skupině. Mimochodem, už odebíráte náš newsletter?

Dnešní rada

Motivace
Proč byste se měli chtít zlepšit jen o jedno procento

13

#454

Dnešní rada

Vztahy
Zeptejte se babičky, co dělala, když jí bylo tolik co vám

17

#453

Dnešní rada

Morning start
Nesnášíte vstávání? Tak si stáhněte tento playlist

27

#452

Dnešní rada

Organizace
Návod, jak se nevěnovat zbytečnostem

23

#451

Dnešní rada

Cestování
Proč byste neměli na eskalátorech nikdy chodit

22

#450

Dnešní rada

Zdraví
Chyby, kterých se musíte jako běžci začátečníci vyvarovat

16

#449

Dnešní rada

Organizace
Vyzkoušejte denní rituály Hemingwaye, Beethovena nebo Austenové

27

#448

Dnešní rada

Motivace
Výzva: Zkuste si alespoň týden nestěžovat

45

#447

Dnešní rada

Cestování
Tipy, jak přežít let s malými dětmi

16

#446