Jak být lepší

Každý den jedna rada.

Dnešní rada

Cestování
Sedm tipů, díky kterým zážitky z dovolené jen tak nezapomenete

25

#592

Přemýšlíte, jak si naplánovat dovolenou, abyste si ji co nejvíce užili? Nechte se inspirovat tipy autora knihy The Art of Making Memories: How to Create and Remember Happy Moments, CEO dánského Happiness Research Institutu Meika Wikinga.

Jezděte každý rok na nové místo

Cestování je o tom, že narušíte každodenní rutinu. Pokud se každý rok vracíte na stejné místo, neodvezete si tolik vzpomínek, co byste mohli, myslí si Wiking. Nebojte se proto experimentovat – ochutnáte nové jídlo, poznáte jiné lidi, uvidíte neznámé věci.

Opusťte bublinu

Jet na dovolenou a nechat se ubytovat v hotelu, kde podávají stejné snídaně, na jaké jste zvyklí z domova, není žádné dobrodružství. Berte proto volno jako příležitost k tomu, vystoupit z komfortní zóny – místo klasického ubytování zvažte kempování, místo návštěvy řetězců, které znáte z domova, hledejte autentické prodejny.

Zapojte všechny smysly

Neprozkoumávejte místo jen očima. Poslouchejte, co se kolem vás děje, ochutnávejte, co vám země nabízí, a zkuste si do hlavy dostat, jak destinace voní.

Kupte si suvenýr

Je jedno, jestli to bude kýč, nebo ne. Jestli si chcete vzpomínky na dovolenou udržet v hlavě co nejdéle, je dobré mít na očích něco, co vám je bude připomínat. Můžete zvolit klasický magnet na lednici nebo si domů přivézt i něco funkčního.

Zakončete dovolenou ve velkém stylu

Jak dovolenou skončíte, bude určovat, jak si ji nakonec zapamatujete, tvrdí Wiking. Pokud tedy její konec oslavíte v luxusní restauraci nebo skokem z letadla, je dost pravděpodobné, že si budete odvážet domů jen to pozitivní.

Nechte si vyvolat fotky

I když fotek v telefonu máte z dovolené třeba stovky, abyste si hezké pocity uchovali, je dobré si je nechat vytisknout. Vyberte ty nejlepší a ty si nechte zpracovat, radí Wiking. Budou hmatatelnou vzpomínkou na ty nejpovedenější chvíle.

Nebojte se překážek

Ty nejlepší historky z dovolené začínají zpravidla nějakým fuckupem. Nebojte se proto nějaký prožít. I když vám v danou chvíli nebude dvakrát do zpěvu, za pět let se zážitku zcela jistě zasmějete.

Dnešní rada

Lifehack
Stop rutině. Dnes dělejte věci jinak

20

#591

Dnešní rada

Práce
Proč je spánek základní kámen úspěšného podnikání

24

#590

Dnešní rada

Zdraví
Pokud jste ve stresu, stačí 30 sekund, tužka a papír

18

#589

Dnešní rada

Morning start
Kam ten spěch? Užívejte si pomalá rána

28

#588

Dnešní rada

Lifehack
Knižní tip: po kolika stránkách odložit knížku, která vás nebaví?

16

#587

Dnešní rada

Lifehack
Nesnažte se v práci najít štěstí. Hledejte smysl

24

#586

Dnešní rada

Techhack
Trik na Google Disku, který vám urychlí práci

21

#585

Dnešní rada

Organizace
Marie Kondo radí, jak uklízet s dětmi

8

#584

Dnešní rada

Meditace
Naplánujte si den jen sami pro sebe

21

#583