Jak být lepší

Každý den jedna rada.

Dnešní rada

Práce
Stagnujete v práci? Zapište se do kurzu malování

14

#488

Máte pocit, že vás každodenní pracovní rutina připravila o všechny kreativní nápady? Tak se zapište do kurzu malování, výrazového tance nebo třeba na hodiny vaření.

Mimo klasických výhod mimopracovních koníčků, jako je účinná relaxace nebo uvolnění stresu, vám může kreativní hobby pomoci nakopnout představivost, zlepšit schopnost řešit úkoly a zvýšit celkovou pracovní produktivitu. Vyplývá to ze studie Sanfranciské státní univerzity.

„Je to jedna z prvních studií, které potvrzují, že to, co děláme v osobním životě, neovlivňuje jen naše pocity, ale i chování v práci,“ říká Kevin Eschleman, který výzkum vedl. Jedním z důvodů, proč jsme díky kreativním hobby nápaditější i v práci, je možnost sebepoznání a sebevyjádření, na které se při klasických koníčcích, jako je například sport, nemusí dostat.

Výhodu kreativních koníčků už pochopily firmy jako Google, Apple nebo PepsiCo. Ty posílají své zaměstnance na kurzy improvizace a účelem je, aby pracovníci překročili své komfortní hranice a přijali to, že jsou, jací jsou – a že je to tak úplně v pořádku.

Pokud se tedy cítíte kreativně vyčerpaní, místo posilovny se raději zapište do kurzu aranžování květin nebo na hodiny tvůrčího psaní. Uvidíte, že se váš vnitřní kreativec znovu ozve.

Kde nabíráte inspiraci vy? Podělte se o to s ostatními v naší facebookové skupině. Mimochodem, už odebíráte náš newsletter?

Dnešní rada

Lifehack
Chcete, aby si vás druzí oblíbili? Požádejte je o laskavost

16

#487

Dnešní rada

Cestování
Zažijte město jinak. S kostkou v ruce

15

#486

Dnešní rada

Techhack
Aplikace, která vám bude připomínat pomíjivost okamžiku

17

#485

Dnešní rada

Motivace
Výzvy, které vyzkoušet tento měsíc

31

#484

Dnešní rada

Motivace
Recept na spokojenost: Přestaňte doufat, že budete jiní

24

#483

Dnešní rada

Morning start
Nejrozšířenější mýty o spánku a čím se řídit místo nich

19

#482

Dnešní rada

Nezařazené
Platící etiketa – kdo se má postarat o účet na byznys schůzkách?

13

#481

Dnešní rada

Digidetox
Výzva: 24hodinový digitální detox

18

#480

Dnešní rada

Cestování
Jaké účty sledovat, když nevíte, kam s dětmi na výlet

19

#479