Jak být lepší

Každý den jedna rada.

Dnešní rada

Motivace
Tři ověřené způsoby, jak překonat prokrastinaci

25

#325

Máte problém začít něco dělat? Nebo se vám vlastně vůbec nechce? Tak vyzkoušejte tyhle tři techniky, které by vám podle spisovatelky a psycholožky Caroline Webb mohly s problémem pomoct:

‒    Možná se budete divit, ale pomoct vám můžou i sociální sítě. Jak? Jednoduše – stačí sdílet. Říct lidem, že se na něco chystáte nebo že na něčem pracujete, zvýší váš pocit osobní odpovědnosti. Musíte napsat report do práce a děsně se vám nechce? Tak si otevřete Facebook nebo Instagram a všem o tom dejte vědět. Jakmile o tom budou druzí vědět, budete se cítit více zavázaní k tomu, úkol opravdu dokončit. Určitě totiž nechcete, aby si o vás lidé mysleli, že jste líní nebo že sdílíte věci, které nejsou pravda.

‒    Pokud nechcete své sledující a kamarády spamovat, zkuste si představit, jak skvělé bude, až práci dokončíte. To, že prokrastinujeme, vlastně znamená, že se více soustřeďujeme na přítomnost než na budoucnost a její dopady. Až se tedy nebudete moct hnout z místa, představte si, co všechno můžete dělat, když úkol splníte. Nebo si představte, jak si odškrtáváte úkol z to-do listu. Nakopne vás to.

‒    A k tomu ještě zkuste upřímně zhodnotit, co by se stalo, kdybyste v prokrastinaci pokračovali dál. Nebyli byste dobře připraveni na mítink? Neodevzdali byste práci včas? Museli byste posunout klientovi termín? Prostě se uveďte trochu do stresu a zamyslete se nad tím, co odkládáním můžete způsobit – malá dávka vám neuškodí, naopak vás probere.

Dnešní rada

Zdraví
Výzva: Choďte. Každý den alespoň 10 minut

19

#324

Dnešní rada

Motivace
Proč průměrnost není překážkou úspěchu

17

#323

Dnešní rada

Plánování
Mýty o produktivitě, na které byste měli radši zapomenout

29

#322

Dnešní rada

Lifehack
Dnes je Mezinárodní den studentstva. Tak si trochu potrapte hlavu

18

#321

Dnešní rada

Vztahy
Co dělat, když vám dochází trpělivost

21

#320

Dnešní rada

Práce
Devět otázek, se kterými byste měli jít na pohovor

44

#319

Dnešní rada

Motivace
Nedokážete se soustředit? Tak zkuste tahle cvičení

18

#318

Dnešní rada

Vztahy
Jak druhé přesvědčit, aby dělali to, co chcete vy

19

#317

Dnešní rada

Motivace
Máte problém s motivací? Tak si stáhněte tuhle tabulku

30

#316