Jak být lepší

Každý den jedna rada.

Dnešní rada

Práce
Važte si rebelů v práci, díky nim víc přemýšlíte

34

#367

Nikdo nemá rád konflikty v kanceláři a všichni jsme měli kolegy, kteří práci zdržují a komplikují, neustále se ptají „Co kdybychom…“ a cokoli udělají jinak, než měli.

Zkrátka rebelové s divným pohledem na věc, kteří vypadají, že jsou tu jen proto, aby vše mnohonásobně ztížili. Což vede ke konfliktům, a hlavně stojí čas.

Dělat věci těžší může ale přinést lepší výsledky. Proto si těchto lidí važte, díky nim můžete najít mnohem zajímavější řešení. Všichni totiž máme tendenci dělat to, co „by se mělo“. Místo toho bychom se ale občas měli zeptat, „co by se udělat mohlo“. Což je samozřejmě těžší, takže se tomu raději vyhýbáme.

Určité napětí je podle tohoto výzkumu pozitivní a prospěšné. Když prožíváme konflikt, vytváříme více originálních řešení, než když všichni spolupracují.

Vezměte si extrémní příklad: kapitán Chesley B. „Sully“ Sullenberger pilotoval letoun, který krátce po startu v New Yorku v lednu 2009 zasáhl hejno ptáků a přišel o oba motory. Sully měl 155 lidí na palubě a velmi málo času. Většina kapitánů by se pokusila přistát na nejbližším letišti – pravděpodobně s katastrofálními následky.

Sully postupoval podle standardních pravidel pro případ nouze – tedy dělal, co by se mělo –, ale také si „dovolil“ přemýšlet nad tím, co by mohl udělat. Rozhodl se doletět a přistát s letadlem na řeku Hudson. A všechny zachránil. Je to prostě tak trochu rebel. Takže až dneska narazíte na toho svého, usmějte se na něj a otevřete se všemu, k čemu vás může inspirovat.

Dnešní rada

Práce
Trik pro lepší koncentraci: pořiďte si dva počítače

17

#366

Dnešní rada

Motivace
Deset chyb, které byste neměli nikdy opakovat

25

#365

Dnešní rada

Jídlo
Co dělat, když se vám nechce na silvestra pít

15

#364

Dnešní rada

Motivace
Co dělat místo novoročních předsevzetí

26

#363

Dnešní rada

Zdraví
Cvičit nemusíte dlouho aneb Jak se dostat zpátky do formy

17

#362

Dnešní rada

Lifehack
Nejlepší způsob, jak chodit na zmrzlém chodníku

20

#361

Dnešní rada

Zdraví
Proč byste se dneska měli projít po lese

22

#360

Dnešní rada

Vztahy
Co dělat, když už je rodinné pohody až moc

18

#359

Dnešní rada

Lifehack
Připravte se dopředu. Jak reagovat, když dostanete nevhodný dárek

18

#358