Jak být lepší

Každý den jedna rada.

Dnešní rada

Digidetox
Výzva: 24hodinový digitální detox

18

#480

Pokud patříte mezi ty, kteří pouští telefon z ruky jen těžko, máme pro vás jednoduchou nedělní výzvu: Ať už se dnes chystáte dělat cokoliv, zapomeňte si telefon naschvál doma, a dopřejte si tak alespoň 24hodinový digitální detox.

Předtím, než začnete namítat, že to bez telefonu nejde a že ho přece nepoužíváte jen k pojíždění sociálních sítí, zvažte následující: kvůli telefonům se nám zhoršuje spánek, jsme méně produktivní, jsme více unavení a úzkostliví, méně kreativní, máme horší paměť a pocit, že musíme být neustále na příjmu, jsme tedy ve stresu, zhoršujeme se dokonce v umění konverzace, a máme tak horší vztahy.

Uznejte, že to jsou důvody, proč byste mohli alespoň na jeden den v týdnu svůj telefon odložit. Jestli se vám nehodí neděle, vyberte si jakýkoliv jiný den, kdy svůj telefon necháte jen tak ležet, nejlépe co nejdále od vás.

Předtím, než se vrhnete do denního digitálního detoxu, se ujistěte, že jste na něj dobře připraveni. Pokud se chystáte na výlet, mějte s sebou papírové mapy a „hloupý telefon“ na volání v případě nouze, jestli se zase máte sejít s kamarády, dopředu si ověřte, že platí čas a místo schůzky. Pokud si jdete vyzvednout balík, opište si číslo zásilky na papír.

Možná vám to bude ze začátku připadat trochu divné. Možná budete neuroticky svého nerozlučného parťáka hledat. Věřte ale tomu, že i jeden den bez telefonu vám ukáže, že je spoustu aktivit, které můžeme dělat v klidu nez něj, a že nám tedy nemusí dělat společnost dennodenně.

Jak se vám výzva plnila nám napište na  jakbytlepsi@forbes.cz nebo se o to podělte v naší facebookové skupině. Mimochodem, už odebíráte náš newsletter?

Dnešní rada

Cestování
Jaké účty sledovat, když nevíte, kam s dětmi na výlet

19

#479

Dnešní rada

Meditace
Pokud nemáte čas na meditaci, zaposlouchejte se do okolí

23

#478

Dnešní rada

Digidetox
Jak si nastavit telefon, abyste na Instagramu strávili jen 10 minut denně

17

#477

Dnešní rada

Práce
Docházejí vám nápady? Vyměňte si místo s kolegou

16

#476

Dnešní rada

Lifehack
Proč J. K. Rowling píše rukou a vy byste měli také

16

#475

Dnešní rada

Práce
Výzva: Týden bez zrušených schůzek

17

#474

Dnešní rada

Lifehack
Nemáte čas na přátele? Dejte si kávu na dálku

15

#473

Dnešní rada

Cestování
Nevíte, kdo jste? Odjeďte do zahraničí

30

#472

Dnešní rada

Peníze
Jak a kam přispět na katedrálu Notre-Dame

11

#471