Jak být lepší

Každý den jedna rada.

Dnešní rada

Lifehack
Zabalte to! Ekologicky

19

#354

Věděli jste, že ne všechen balicí papír se dá recyklovat? Pokud ještě nemáte zabalené dárky, inspirujte se těmito ekologičtějšími variantami:

–    Vykašlete se na papír se třpytkami, fóliemi nebo jinými aplikacemi. Ty zcela stoprocentně recyklovat nepůjdou. Pokud se balicího papíru přece jenom vzdát nechcete, zvolte ten nejjednodušší přírodní barvy, který by měl být nezávadný. Pro balicí papíry obecně platí jednoduchá poučka – pokud ho zmačkáte a drží tvar, je recyklovatelný.

–    Zvolte udržitelnější alternativy. Co třeba dárek zabalený ve starých novinách, notách nebo automapách? A co teprve ve stránkách módního magazínu? Doplňte ho o přírodní šňůrku a větvičku z lesa a uvidíte, že budete mít nejoriginálnější dárek široko daleko.

–    Balit nemusíte jen do papíru. Teď je například hodně populární japonská metoda balení do látky. Tu můžete buď koupit, nebo ještě lépe vytvořit z něčeho, co už neunosíte. Staré pánské košile, trička, utěrky, cokoli. Jak zabalit dárek podle metody furošiki, se podívejte třeba tady. Pokud se vám nechce balit do látky, zvažte třeba staré plechové nebo skleněné krabičky. Výhodou je i to, že se můžou stát součástí samotného dárku.

–     Použijte, co už doma máte. A nemyslíme jen staré dárkové tašky, ale i tašky z normálních obchodů. Ty se dají v mnohých případech znovu použít – zejména ty papírové bez potisku. Nebojte se je vyšperkovat svou kresbou nebo nějakým pěkným razítkem. Na menší dárky můžete znovu použít i různé textilní sáčky.

–     Nekupujte, vyrábějte. Potřebujete malou krabičku na šperky? Tak si ji vyrobte z toaletní ruličky. Dárková obálka? Žádný problém, stačí vám jen obyčejný papír. Stejně jako u výroby dárkových boxíků.

Jak balíte dárky vy? Máte nějakou speciální metodu? Napište nám na jakbytlepsi@forbes.cz nebo do naší facebookové skupiny. Mimochodem, už odebíráte náš newsletter?

Dnešní rada

Lifehack
Potřebujete si něco zapamatovat? Tak si to nakreslete

18

#353

Dnešní rada

Práce
Aplikace, díky kterým budete produktivnější

29

#352

Dnešní rada

Motivace
Jak být šťastný téměř v každé situaci

49

#351

Dnešní rada

Techhack
Nestačí vám data? Tady jsou triky, jak jich mít dost i na konci měsíce

16

#350

Dnešní rada

Vztahy
Cítíte se dobře, když se ostatním nedaří? Netrestejte se

14

#349

Dnešní rada

Lifehack
Otázka, kterou si musíte položit před každým rozhodnutím

25

#348

Dnešní rada

Zdraví
Jak si užít zimu, i když ji vlastně nesnášíte

17

#347

Dnešní rada

Vztahy
Máte pocit, že nejste dost dobří? Tady je trik Michelle Obama

21

#346

Dnešní rada

Lifehack
Chybí vám něco v domácnosti? Tak si to půjčte

17

#345