Jak být lepší

Každý den jedna rada.

Dnešní rada

Motivace
Zářijový restart. Víte, jak na něj?

30

#243

Začátek září je druhý Nový rok. Pokud chcete něco změnit nebo prostě jen chcete začít s čistým štítem, není pro to vhodnější chvíle. Tohle jsou věci, které byste měli v rámci zářijového refreshe udělat:

Vytřiďte si šatník a připravte ho na podzim. Třicítky nás podle všeho už nečekají, takže je ten nejlepší čas na to, vytáhnout kabáty a teplejší boty. Naopak letní klobouky už schovejte do komory. A až budete šatník třídit, proberte všechno letní oblečení a položte si upřímnou otázku: „Měl/a jsem tento kousek tohle léto vůbec na sobě?“ Pokud ne, nemilosrdně se ho zbavte. Tady si ještě připomeňte, jakou kouzelnou formulku byste měli při třídění používat.

Udělejte si pořádek i v telefonu a počítači. I když se zdá, že je to o poznání nudnější aktivita než třídění šatníku, věřte tomu, že z toho budete mít stejně skvělý pocit. Z telefonu si do počítače stáhněte všechny letní fotky, smažte cestovatelské aplikace (nebo si je dejte alespoň do speciální složky), vymažte hudbu, kterou jste neposlouchali, a zkuste si uspořádat aplikace podle tohoto barevného návodu ‒ uvidíte, že se v telefonu najednou lépe vyznáte. Nebo zvolte jednu z těchto strategií, třeba uspořádání aplikací podle funkcí. V počítači se pokuste dosáhnout desktop zero neboli prázdné a krásně uklizené plochy, uspořádejte si fotky z léta a věci, které normálně k práci nepotřebujete, si stáhněte na externí disk nebo do internetového úložiště.

Zrušte odběr e-mailů, které se vám za léto nahromadily ‒ třeba těch z letištních hal nebo hotelů, které jste navštívili. Pokud o nich nemáte moc přehled, zkuste tuhle skvělou aplikaci, která je vyhledá za vás.

Podívejte se na to, co vás v práci vlastně čeká. Udělejte si klidně přehled až do konce roku. A pak si jednotlivé úkoly roztřiďte podle tohoto návodu, díky kterému si v práci uděláte pořádek. A jestli nevíte, které jsou důležité a které ne, udělejte si tento jednoduchý Eisenhowerův graf, jenž odhalí, které úkoly jsou pro vás zásadní, a měli byste na nich tedy zapracovat, a které zas tak nehoří.

Oživte si pracovní místo. Stejně jako svůj šatník si zorganizujte i pracovní místo. Pokud nevíte, jak přesně na to, podívejte se na toto video, kde vám to ukáže sama Marie Kondo. Nezapomeňte si na stůl dát něco zeleného, ale také nějakou osobní vzpomínku. Bude se vám lépe pracovat.

Dnešní rada

Cestování
Proč byste se měli přestat v kolonách lepit na auta před sebou

17

#242

Dnešní rada

Motivace
Pomoct si můžete sami aneb Co dělat, když nevíte, jak dál

18

#241

Dnešní rada

Práce
Proč byste měli posílat méně e-mailů

20

#240

Dnešní rada

Práce
Jak vycházet s blbci

32

#239

Dnešní rada

Cestování
Výzva: Posílejte z dovolené pohledy

18

#238

Dnešní rada

Lifehack
Jak se zbavit písničky, která vám hraje pořád dokola v hlavě

14

#237

Dnešní rada

Zdraví
Protahovat, či neprotahovat? Záleží na tom, jak a proč cvičíte

18

#236

Dnešní rada

Digidetox
Jak omezit čas strávený na sociálních sítích?

18

#235

Dnešní rada

Vztahy
Tři otázky, které zvýší vaši emoční inteligenci

21

#234