Jak být lepší

Každý den jedna rada.

Dnešní rada

Cestování
Zažijte město jinak. S kostkou v ruce

15

#486

Jste už znuděni z klasických procházek pro městě? Tak vyzkoušejte jednu z metod psychogeografie, tedy oboru zabývajícího se vztahem a chováním člověka, urbánního prostoru města a okolního prostředí.

O co jde? Vezměte si na procházku hrací kostku, a jakmile potkáte rozcestník, křižovatku nebo odbočku do jiné ulice, hoďte si a nechte svou další trasu náhodě.

Pravidla jsou následující: Pokud hodíte čísla 1 a 2, odbočíte doleva, pokud čísla 3 a 4, budete pokračovat rovně, čísla 5 a 6 vás pošlou doprava. Pokud křižovatka nemá ideální větvení do „téčka“, řiďte se následujícími pravidly:

Jakmile narazíte na odbočku, na které můžete pokračovat jen vpravo nebo vlevo, čísla 1–3 váš pošlou za levou rukou, zbytek čísel za pravou. Pokud můžete na křižovatce odbočit jen vpravo nebo pokračovat rovně, s čísly 5 a 6 odbočte, s ostatními pokračujte. Jestli narazíte na rozcestník, na kterém je možné jen pokračovat nebo jít vlevo, s čísly 1 a 2 zahněte, s ostatními naopak pokračujte přímo. Otočit se není povoleno. Jen v případě, že narazíte na slepou ulici, ze které jinak není cesty zpět.

Až dojdete na místo, kde se vám bude líbit, kostku schovejte a užijte si nově objevený prostor. Protože o nic jiného nejde – narušit rutinu, stereotyp a nalézt v nám blízkém prostředí něco neznámého.

Kam jste došli, nám napište (a vyfoťte) na jakbytlepsi@forbes.cz nebo se o to podělte v naší facebookové skupině. Mimochodem, už odebíráte náš newsletter?

Dnešní rada

Techhack
Aplikace, která vám bude připomínat pomíjivost okamžiku

17

#485

Dnešní rada

Motivace
Výzvy, které vyzkoušet tento měsíc

31

#484

Dnešní rada

Motivace
Recept na spokojenost: Přestaňte doufat, že budete jiní

24

#483

Dnešní rada

Morning start
Nejrozšířenější mýty o spánku a čím se řídit místo nich

19

#482

Dnešní rada

Nezařazené
Platící etiketa – kdo se má postarat o účet na byznys schůzkách?

13

#481

Dnešní rada

Digidetox
Výzva: 24hodinový digitální detox

18

#480

Dnešní rada

Cestování
Jaké účty sledovat, když nevíte, kam s dětmi na výlet

19

#479

Dnešní rada

Meditace
Pokud nemáte čas na meditaci, zaposlouchejte se do okolí

23

#478

Dnešní rada

Digidetox
Jak si nastavit telefon, abyste na Instagramu strávili jen 10 minut denně

17

#477